• WiFi_Slider

Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach

School education

Other event

Wydarzenie składa się z szeregu lekcji przeprowadzonych na godzinach wychowawczych w różnych klasach dla uczniów Technikum i Szkoły Branżowej w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach. Opracowano scenariusz lekcji wychowawczej. Temat lekcji: "Erasmus+: europejski program mobilności młodzieży" Cele lekcji: 1.Zapoznanie uczniów z ideą programu Erasmus+; 2.Pogłębienie wiedzy na temat możliwości wyjazdów zagranicznych w ramach programu; 3.Wzmacnianie poczucia dumy z własnego kraju jako członka Unii Europejskiej; 4.Wzmacnianie dumy z przynależności do społeczeństwa Zespołu Szkół Elektrycznych, realizatora projektów unijnych; 5.Kształtowanie idei tolerancji i otwartości wobec kultury innych krajów Europy; Lekcje będą przeprowadzone metodami aktywizującymi z wykorzystaniem internetu. Podczas zajęć zostanie przeprowadzony quiz o programie Erasmus+ podczas którego uczniowie będą samodzielnie wyszukiwali informacje o programie w internecie, między innymi na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, co przyczyni się do większej znajomości priorytetów programu przez uczniów ZSE w Kielcach

zobacz całość

Już po raz dziesiąty Hospicjum im.św Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach zainaugurowało uroczyście kampanię Pola Nadziei 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem bp Andrzeja Kalety. W homilii biskup zwrócił się do wolontariuszy, aby z miłością w postawie towarzyszenia pochylić się nad cierpiącym człowiekiem. Taka postawa pozwala głębiej  spojrzeć na swoje życie, jako dar otrzymany od Pana Boga, który trzeba mądrze i dobrze przeżyć.

Po Eucharystii odbyła się konferencja. Uczestnicy wysłuchali przemówień zaproszonych gości oraz obejrzeli występy artystyczne. Zostały także wręczone cebulki żonkili dla szkół, które uczestniczyły w inauguracji. Koordynator wolontariatu hospicyjnego wyraziła nadzieje , że staną się one zaczynem przyszkolnych żonkilowych Pól Nadziei. Następnie wszyscy zebrani zasadzili żonkile w ogródku hospicyjnym. Na koniec czekał na wolontariuszy i gości słodki poczęstunek.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy I Eg Mateusz Dobosz i Mateusz Szczepaniak wraz z opiekunem Jolantą Rzepą.
                                                                                                 Jolanta Rzepa i Maja Dymińska-Czyż

W dn. 26 września 2019r. w świetlicy szkolnej odbył się międzyszkolny konkurs historyczny „Nigdy więcej wojny! Pamiętamy – Wrzesień 1939”, zorganizowany przez nauczycieli historii ZSE: Katarzynę Ciszewską, Ewę Jakubowską, Teodozję Dymek. Organizując go chciałyśmy upamiętnić tych, którzy 80 lat temu stanęli do nierównej walki z hitlerowskim i sowieckim najeźdźcą. Dzięki ich heroizmowi dziś żyjemy w wolnym kraju.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonał zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce pan Grzegorz Sowiński, a słowo wstępne wygłosił dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych pan Władysław Zaucha. Następnie 9 zespołów uczniowskich z: III LO im. C.K. Norwida, V LO im. P. Ściegiennego, Zespołu Szkół Informatycznych i Zespołu Szkół Elektrycznych rozpoczęło rywalizację.

Młodzi ludzie zmagali się z pytaniami o różnym stopniu trudności. Prócz testu wiedzy musieli, na podstawie fragmentu biogramu, rozpoznać postacie związane z wrześniem 1939r., na mapie zaznaczyć bitwy kampanii wrześniowej, podać typy broni, czołgów i samolotów, a w oparciu o zdjęcia archiwalne nazwać kieleckie ulice lub obiekty. Pytania przeplatały się z archiwalnymi wypowiedziami polityków i filmami okresu II wojny światowej.

Po zakończeniu rywalizacji dr Michał Zawisza z  Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach wygłosił prelekcję „Wojna polska 1939”. Następnie ogłoszone zostały wyniki.

I miejsce zajęła drużyna III LO im. C.K. Norwida w składzie: Wiktor Brożek, Zbigniew Krawczyk, Jan Ozdoba z opiekunem p. Ewą Kolus.

II miejsce zajęła drużyna III LO im. C.K. Norwida w składzie: Katarzyna Stachura, Julia Mojecka, Damian Olszewski z opiekunem p. Katarzyną Stanik.

III miejsce zajęła drużyna III LO im. C.K. Norwida w składzie: Julia Majka, Aleksandra Sławeta, Radosław Gabryś z opiekunem p. Agnieszką Danielewską.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Honorowy patronat nad konkursem objęli i nagrody ufundowali: Urząd Miasta Kielce, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Muzeum Historii Kielc, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach.

W dniach 11.09/14/09 grupa uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych wraz z nauczycielami języka angielskiego: Panią Eweliną Rosińską oraz Panią Hanną Rudzisz-Lis, odbyła wycieczkę do Londynu. Chielibyśmy serdecznie podziękować naszym sponsorom  firmie Dziejak S.C oraz KH Kipper za ufundowanie nam biletów wstępu do London Eye, rejs statkiem po Tamizie oraz  firmie Polonez Plus za opłacenie transportu z i na lotnisko w Modlinie. Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za hojność i zaangażowanie w nasz projekt.

Dzień 1: Około godziny 1:30 podekscytowani wyruszyliśmy z Kielc na lotnisko w Modlinie. O 7:30 rozpoczęliśmy lot samolotem, a po dwóch godzinach wylądowaliśmy na lotnisku London Stansted. Po krótkiej przerwie ruszyliśmy autobusem w kierunku miasta. W przechowalni na stacji Victoria zostawiliśmy  bagaże i rozpoczęliśmy naszą przygodę ze stolicą Wielkiej Brytanii.

Spacerując po mieście zobaczyliśmy okolice katedry Southwark, most Milenium, teatr szekspirowski, Katedrę Św. Pawła oraz najsłynniejszy londyński most London Bridge. Następnie metrem udaliśmy się w kierunku miasteczka Morden gdzie czekały na nas rodziny, u których gościliśmy przez następne trzy dni.