• Slider_13_grudnia

Pragnę poinformować ,że dnia 13 grudnia 2018r mgr inż. Władysław Zaucha Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach odebrał z rąk pani Katarzyny Banasik-Prezes Stowarzyszenia PASSA w Kielcach :

Certyfikat Bezpiecznej Szkoły.

Zakończył się rządowy program ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Akademia Bezpieczeństwa 2” - edukacja dla bezpieczeństwa placówek oświatowych w Kielcach. Program został wyróżniony przez MSWiA .
  W Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach szkoleniem objęto 1000 uczniów i 5 nauczycieli wychowania fizycznego.
Koordynatorem projektu na naszą szkołę była nauczycielka  Mariola Kochel, która postanowiła wdrożyć modyfikację podstawy programowej wychowania fizycznego o tematykę samoobrony i dzieliła się tą wiedzą z zespołem samokształceniowym nauczycieli wychowania fizycznego.

Uczniowie naszej szkoły byli zainteresowani tematyką projektu .Dużą aktywnością i zaangażowaniem w projekcie wykazali się trzej uczniowie klasy 1C :
Kacper Malus, Dominik Komorowski, Jakub Kawiorski, którzy byli aktorami filmu krótkometrażowego o tematyce dopalaczy. Swoją pracę premierowego filmu mieli okazję  przedstawić na konferencji prasowej w Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach.

Spot profilaktyczny z udziałem naszych „gwiazd filmowych” opowiada historię 18-latka, który w dniu swoich urodzin kierowany sugestią kolegów postanawia zademonstrować swoją „dorosłość” spożywając zakazaną substancję czyli dopalacze. Bohater traci kontakt z rzeczywistością i spada z kamieniołomów kieleckiej Kadzielni. Taki „odlot” kończy się dla niego utratą życia.

Młodzi aktorzy naszej szkoły są jeszcze w trakcie tworzenia filmu o tematyce cyberprzestępczości. Udział w w/w projekcie stał się dla nich inspiracją do niesienia młodemu pokoleniu przesłania o zagrożeniach w dzisiejszym świecie.

HARMONOGRAM SPOTKANIA Z RODZICAMI

GODZ.17.00 WYWIADÓWKA KLAS IV

GODZ. 17.15-17.45 DYŻUR NAUCZYCIELI W POKOJU NAUCZYCIELSKIM

,,Sukces nie ma nic wspólnego z tym, co osiągniesz w życiu lub zdobędziesz DLA SIEBIE. Jest on tym, co zrobisz DLA INNYCH''

Elektryk - Szkoła na Medal !!!

W sobotę, 8 grudnia, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się Gala Plebiscytu ,,Nauczyciel na Medal’’, w czasie trwania której ogłoszono wyniki głosowania na najlepszą szkołę w województwie.

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Elektrycznych został uhonorowany zaszczytnym tytułem SZKOŁY NA MEDAL. Cieszy nas ten sukces, gdyż świadczy on o tym, że mamy wielu przyjaciół oraz jesteśmy pozytywnie postrzegani nie tylko w mieście, ale i w całym województwie. Oprócz dyplomu i medalu okolicznościowego otrzymaliśmy voucher na kwotę 2000 zł oraz wiele wspaniałych książek. Nagrodę  odebrał dyrektor naszej placówki mgr inż. Władysław Zaucha.

Kolejny raz działając wspólnie, osiągnęliśmy sukces. Nagroda pieniężna zostanie przeznaczona na wzbogacenie bazy sportowej szkoły. W związku z tym zachęcamy wszystkich  uczniów do przekazywania informacji nauczycielom wychowania fizycznego na temat ewentualnego zapotrzebowania na sprzęt sportowy. Prosimy o wskazywanie sprzętu z którego będziemy wszyscy korzystać, ćwicząc na lekcjach wychowania fizycznego.

Jeszcze raz dziękujemy za okazaną pomoc, wyrazy sympatii, ale i ogromnego zaufania. Prosimy o wspieranie innych akcji, w których uczestniczyć będzie nasza szkoła.

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”
(Ks. Mieczysław Maliński).

Nauczyciele i uczniowie ,,Elektryka''  tym razem też nie zawiedli i włączyli się w akcję Diecezjalnego Centrum Wolontariatu ,,Zrób szalik z dobroci''. Wystarczyła informacja od opiekuna szkolnego klubu wolontariatu pani Mai Dymińskiej-Czyż, by ostro wziąć się za druty i przygotować ogrzane ,,ciepłym sercem elektryków'' szaliki. Radości było przy tym co niemiara, bo nic tak nie cieszy, jak pomoc innym.Uczniów wsparły pani Izabela Kubicz, Elżbieta Miszczyk i Małgorzata Paprocka-Woć.