• Slider_13_grudnia

20 listopada 2018 roku 22 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w I etapie Olimpiady Cyfrowej. Zawody I stopnia polegały na rozwiązaniu testu wiedzy i umiejętności składającego się z 50 pytań. Test przeprowadzony był w formie elektronicznej. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 60 minut.

W I etapie wzięło udział 2 584 uczniów i uczennic z kilkuset szkół w całej Polsce.

Olimpiada Cyfrowa jest olimpiadą interdyscyplinarną, sprawdzającą kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: testu on-line (listopad 2018 r.), mini-projektów (styczeń – luty 2019 r.) oraz zawodów finałowych (kwiecień 2019 r.

Celem olimpiady jest kształtowanie świadomych użytkowników i użytkowniczek mediów cyfrowych, czyli takich, którzy/które są krytycznymi odbiorcami informacji, rozumieją język mediów. W sposób przemyślany tworzą wizerunek i relacje. Przestrzegają standardów etycznych oraz dbają o swoje bezpieczeństwo w sieci. Świadomi użytkownicy
i użytkowniczki są kreatywni, potrafią tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Dostrzegają i rozumieją również prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów.

Główną nagrodą w Olimpiady jest:

• tytułu Laureata/Laureatki Olimpiady Cyfrowej,
  • jeden z trzech indeksów Collegium Civitas wraz ze zwolnieniem z rocznego czesnego,
  • indeks Akademii Leona Koźmińskiego wraz ze zwolnieniem z rocznego czesnego,
  • przywileje podczas rekrutacji na studia.

Opiekunowie  grupy: Tomasz Baron, Tomasz Pacak