• Slider_matura

W miniony piątek w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej, odbyły się uroczystości z okazji 60 - lecia honorowego krwiodawstwa w Polsce (galeria zdjęć). Z tej okazji zostały wręczone odznaczenia państwowe, medale i podziękowania dla najbardziej zaangażowanych w propagowanie i czynny udział w oddawaniu krwi. Nasza szkoła została wyróżniona za zajęcie II miejsca  w kategorii ilości oddanej krwi w turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”. I miejsce przypadło Politechnice Świętokrzyskiej, ale nie sposób porównywać się z tak dużą uczelnią. Bardzo cieszy fakt, że nasza szkoła jest najaktywniejszą wśród wszystkich szkół średnich z województwa świętokrzyskiego. Z tej okazji pragnę złożyć ogromne podziękowania wszystkim naszym uczniom.  

Bez nich ten sukces nie byłby możliwy. To ich bezinteresowna postawa pozwoliła uzyskać taki wynik. O tym, że krew oddają z potrzeby serca świadczy też fakt, że również w okresie wakacyjnym są bardzo aktywni. Kolejny raz udało się nam zdobyć I miejsce w konkursie „O Puchar Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty". Jest to turniej na najbardziej aktywną szkołę województwa świętokrzyskiego w zakresie honorowego krwiodawstwa w okresie letnio – wakacyjnym. Jest to najtrudniejszy czas dla krwiolecznictwa. Nie bez znaczenia jest też postawa naszych nauczycieli, którzy sami oddają krew i bardzo zachęcają naszą młodzież.  Jeszcze raz w imieniu swoim i tych wszystkich, którym uratowaliście życie DZIĘKUJĘ.

opiekun "Krewniaków Elektryka" Mariusz Dutkiewicz

Dodatkowe informacje