• Slider_zakonczenie

Pragnę poinformować ,że dnia 13 grudnia 2018r mgr inż. Władysław Zaucha Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach odebrał z rąk pani Katarzyny Banasik-Prezes Stowarzyszenia PASSA w Kielcach : 

Certyfikat Bezpiecznej Szkoły.

 Zakończył się rządowy program ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Akademia Bezpieczeństwa 2” - edukacja dla bezpieczeństwa placówek oświatowych w Kielcach. Program został wyróżniony przez MSWiA .
  W Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach szkoleniem objęto 1000 uczniów i 5 nauczycieli wychowania fizycznego.
Koordynatorem projektu na naszą szkołę była nauczycielka  Mariola Kochel, która postanowiła wdrożyć modyfikację podstawy programowej wychowania fizycznego o tematykę samoobrony i dzieliła się tą wiedzą z zespołem samokształceniowym nauczycieli wychowania fizycznego.

Uczniowie naszej szkoły byli zainteresowani tematyką projektu .Dużą aktywnością i zaangażowaniem w projekcie wykazali się trzej uczniowie klasy 1C :
Kacper Malus, Dominik Komorowski, Jakub Kawiorski, którzy byli aktorami filmu krótkometrażowego o tematyce dopalaczy. Swoją pracę premierowego filmu mieli okazję  przedstawić na konferencji prasowej w Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach.

Spot profilaktyczny z udziałem naszych „gwiazd filmowych” opowiada historię 18-latka, który w dniu swoich urodzin kierowany sugestią kolegów postanawia zademonstrować swoją „dorosłość” spożywając zakazaną substancję czyli dopalacze. Bohater traci kontakt z rzeczywistością i spada z kamieniołomów kieleckiej Kadzielni. Taki „odlot” kończy się dla niego utratą życia.

Młodzi aktorzy naszej szkoły są jeszcze w trakcie tworzenia filmu o tematyce cyberprzestępczości. Udział w w/w projekcie stał się dla nich inspiracją do niesienia młodemu pokoleniu przesłania o zagrożeniach w dzisiejszym świecie.

Dodatkowe informacje