• Slider_zakonczenie

W dniu 18 grudnia uczniowie klas trzecich tłumnie zjawili się aby wziąć udział w dyktandzie z języka angielskiego. Śmiałkom przyszło się zmierzyć z niełatwym tekstem o Williamie Szekspirze.  Tekst dyktanda został odczytany przez rodowitego Irlandczyka. Pan Gareth  McKinney  ze szkoły językowej "Gareth's School "  ufundował również nagrodę dla zwycięzcy, czyli bon upominkowy do jednej  z kieleckich pizzerii. Najlepiej z angielską ortografią poradził sobie Radosław Terelak  z klasy 3d, drugie miejsce zajął Karol Tutaj z tej samej klasy, trzeci natomiast był Mateusz Rak z klasy 3f.

Wszyscy laureaci zostali dodatkowo nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, "niepytajkami" oraz nagrodami książkowymi od wydawnictwa Pearson.  Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zmaganiach językowych.

Ewelina Rosińska; Hanna Rudzisz-Lis; Aleksandra Sałata

 

Tekst Dyktanda:

Shakespeare

Shakespeare was extraordinary in many ways. He knew how to tell a good story. He created memorable characters. He was brilliant at portraying emotions. He knew how to construct a play that would hold an audience's attention. But  what makes him unique is that he created an enormous number of words and expressions that have entered the English language.  Today we often use them without realising that they are quotations.

Having praised Shakespeare's rare talent with words, let's admit that he was also fortunate. As good luck would have it, he was born less than a century after the first printing press was established in England. Because his plays were printed, his words and phrases reached a wide audience, leading to a lasting enrichment of English.

Dodatkowe informacje