• Slider_gimnazjum1
  • Slider_gimnazjum2

We wtorek 4 grudnia ponownie mieliśmy możliwość podziwiać dokonania naszego szkolnego kółka teatralnego. Tym razem uzdolniona aktorsko młodzież pod bacznym okiem pań polonistek - Bożeny Nowak i Beata Ślusarczyk - Mołdoch zaprezentowała spektakl, którego scenariusz powstał na podstawie trylogii Ałbeny Grabowskiej pt. „ Stulecie Winnych”. Powieść okazała się tak fascynującą lekturą, iż  Panie polonistki napisały scenariusz na potrzeby kółka teatralnego. „Stulecie Winnych” to epicka opowieść o losach polskiej rodziny wplecionych w dramatyczne wydarzenia XX wieku- rozpoczyna się z chwilą wybuchu pierwszej wojny światowej, a kończy po stu latach – w czasach współczesnych. Wraz z rodziną Winnych publiczność miała okazję przeżywać  zarówno chwile grozy, jak i szczęścia, wzruszenia, małych i dużych radości. Młodzi Elektrycy mieli okazję zastanowić się, co tak naprawdę drzemie w ludziach i do czego są zdolni. Był czas na refleksję o trudnych losach Polaków, których losy uwikłane były w historię Polski.

Spektakl dostarczył wiele emocji widowni, a młodzi aktorzy zadziwili niezwykłym talentem. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasi szkolni aktorzy fenomenalnie opanowali swoje role i grali doskonale. Wspaniały klimat przedwojennej chałupy został odtworzony dzięki ciekawie przygotowanej scenografii. Również podkład muzyczny doskonale podkreślał ważne chwile w rodzinie Winnych. Spektakl szalenie podobał się publiczności.

Dokonania młodych adeptów sztuki docenił  również Pan dyrektor, który zauważył, że artyści z Elektryka są nie mniej utalentowani niż młodzież liceów i mogliby z powodzeniem z nimi konkurować (mamy nadzieję, że będziemy mogli to potwierdzić w bezpośredniej konfrontacji), a występ był bardzo ciekawym wydarzeniem, które skłania do refleksji.

Dodatkowe informacje