• Slider_13_grudnia

7 czerwca 2019r. Zespół Szkół Elektrycznych  przeżywał prawdziwe oblężenie. Odwiedziło nas 520 uczniów z 23 szkół kieleckich i 35 placówek z terenu województwa świętokrzyskiego!

A wszystko za sprawą tego, iż nasza placówka postanowiła otworzyć swoje podwoje dla przyszłych informatyków, elektryków, informatyków,  programistów itp. Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz  ostatnich klas gimnazjum, którzy wahają się jeszcze, w jakiej placówce powinni zdobywać dalsze wykształcenie, mieli możliwość zapoznania się z bazą dydaktyczną „Elektryka”, zwiedzenia zakamarków naszej placówki oraz wzięcia udziału w ciekawych zajęciach przygotowanych przez kadrę pedagogiczną ZSE.

W rolę przewodników po szkole wcielili się uczniowie starszych klas, którzy z pasją opowiadali młodszym kolegom o specyfice naszej szkoły. Bardzo duże wrażenie zrobiły na zwiedzającej naszą palcówkę młodzieży zajęcia przeprowadzone przez niektórych nauczycieli. Przyszli uczniowie Elektryka mogli zobaczyć: jak buduje się układy elektroniczne, jak dokonać pomiarów wzmacniaczy napięciowych i jak działają sterowniki PLC? Dane im było  również dowiedzieć się: jak działają maszyny i urządzenia elektryczne, z czego można uzyskać energię elektryczną, jak zdiagnozować i naprawić swój komputer?

 Niepewni swojego wyboru, mogli również wykonać test predyspozycji zawodowych. Niezwykle ciekawe zajęcia przygotowali też dla zwiedzającej naszą szkołę młodzieży nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących- matematyki, fizyki, geografii oraz  języków obcych, takich jak: angielski i niemiecki.

Chwila relaksu czekała zwiedzających na bloku sportowym, ponieważ mogli obserwować zabawy sportowe, ćwiczenia korekcyjno- kompensacyjne oraz wziąć udział w zajęciach z pierwszej pomocy.

Ale to nie koniec atrakcji- młodzież mogła również porozmawiać w przedstawicielami firm partnerskich, takich jak: PGE Dystrybucja, Infover, KH- Kipper czy Politechnika Świętokrzyska o możliwościach pogłębiania praktycznej nauki zawodu w wymienionych placówkach.

 Na smakoszy słodyczy też czekały niespodzianki, otóż kadra nauczycielska przygotowała na ten dzień festiwal własnoręcznie pieczonych ciast, udowadniając tym samych, iż bycie doskonałym nauczycielem nie wyklucza faktu, iż można też osiągnąć mistrzostwo w kuchni!

 

Dodatkowe informacje