• WiFi_Slider

 Już po raz dziesiąty Hospicjum im.św Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach zainaugurowało uroczyście kampanię Pola Nadziei 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem bp Andrzeja Kalety. W homilii biskup zwrócił się do wolontariuszy, aby z miłością w postawie towarzyszenia pochylić się nad cierpiącym człowiekiem. Taka postawa pozwala głębiej  spojrzeć na swoje życie, jako dar otrzymany od Pana Boga, który trzeba mądrze i dobrze przeżyć. 

  Po Eucharystii odbyła się konferencja. Uczestnicy wysłuchali przemówień zaproszonych gości oraz obejrzeli występy artystyczne. Zostały także wręczone cebulki żonkili dla szkół, które uczestniczyły w inauguracji. Koordynator wolontariatu hospicyjnego wyraziła nadzieje , że staną się one zaczynem przyszkolnych żonkilowych Pól Nadziei. Następnie wszyscy zebrani zasadzili żonkile w ogródku hospicyjnym. Na koniec czekał na wolontariuszy i gości słodki poczęstunek.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy I Eg Mateusz Dobosz i Mateusz Szczepaniak wraz z opiekunem Jolantą Rzepą. 
                                                                                                 Jolanta Rzepa i Maja Dymińska-Czyż

Dodatkowe informacje