• Slider_11Listopada

24 października 2019r.  w bibliotece ZSE odbyła się akcja związana z Narodowym Czytaniem literatury polskiej.  Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do  czytania Nowele polskie.

Najważniejszym celem tej akcji jest  promowanie czytelnictwa. Drugi cel – to promocja klasyki literatury polskiej.  Narodowe Czytanie to akcja współtworzona od lat z wielkim powodzeniem przez tysiące Polaków. Trwa przez cały rok. Społeczność „Elektryka” także włączyła się do tego przedsięwzięcia. Uczniowie klasy 2C i 2D przeczytali fragmenty nowel E. Orzeszkowej, M. Konopnickiej, S.  Żeromskiego i H. Sienkiewicza. Towarzyszyły one naszym rodakom, kiedy pod zaborami walczyli o suwerenność naszej Ojczyzny i szukali odpowiedzi na wyzwania swoich czasów. Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.