• covid_maseczka

29 października klasa 4h (technik elektryk), wraz z opiekunami Krzysztofem Chrzanem i Jackiem Simlatem odbyła wycieczkę programową do firmy STOKOTA. Wizyta uczniów miała na celu zapoznanie przyszłych techników ze specyfiką pracy w międzynarodowej firmie i wynikała z podpisanego porozumienia o współpracy pomiędzy ZSE, a STOKOTA.

Firma STOKOTA od tego roku objęła swoim patronatem klasę dwuzawodową o kierunkach technik energetyk i technik elektryk, z których to branż fachowcy znajdują zatrudnienie w tej firmie. Miłym zaskoczeniem dla naszych uczniów było spotkanie z absolwentami ZSE pracującymi właśnie dla firmy STOKOTA.

Wycieczkę oprowadzał Pan Marcin Pyszno – Dyrektor Zakładu STOKOTA w Kielcach. Uczniowie mieli możliwość zwiedzić hale montażowe i obserwować jak buduje się pojazdy specjalistyczne do przewozu paliw i substancji niebezpiecznych.

Dodatkowe informacje