• koronawirus

KOLEJNA WYPRAWA Z SERII EUROPEJSKIE STOLICE!

TYM RAZEM ZAPRASZAMY AUTOKAREM DO STOLICY FRANCJI!

PARYŻ + WERSAL + PÈRE-LACHAISE (5 DNI)

cena wycieczki: 910 zł

Planowany termin wrzesień 2020

1 rata: 200zł do 5 marca

2 rata: 400 zł do 30 kwietnia

3 rata: 310 zł do 12 czerwca

Wpłata oraz wszystkie informacje u p. Eweliny Rosińskiej i p. Hanny Rudzisz-Lis

PROGRAM WYCIECZKI

 

DZIEŃ 1

Wyjazd z Twojego miasta we wcześniej ustalonych godzinach popołudniowych. Jazda ciągła z regularnymi przystankami.

DZIEŃ 2

Przyjazd do Paryża we wczesnych godzinach porannych.
Poznawanie miasta zaczniemy od jego największej atrakcji czyli Wieży Eiffla. Wjeżdżamy na sam jej szczyt aby podziwiać panoramę miasta z wysokości 276 metrów.
Następnie wsiadamy na statek i płyniemy na rejs po Sekwanie, w czasie którego zobaczymy najważniejsze atrakcje miasta z zupełnie innej, wodnej perspektywy.
Po rejsie pojedziemy metrem w kierunku wyspy La Cité, historycznego centrum i kolebki Paryża. Przejdziemy w okolicach Pałacu Sprawiedliwości, Świętej Kaplicy oraz więzienia Conciergerie – elementów dawnego Pałacu Królewskiego. Uwieńczeniem spaceru będzie możliwość zobaczenia zgliszczy Katedry Notre Dame – ikony stylu gotyckiego i, dzięki historii dzwonnika Quasimodo i cyganki Esmeraldy, najbardziej znanej katedry świata. Katedra została zniszczona w czasie wielkiego pożaru 15/04/2019.
Później udamy się w kierunku paryskiego Hôtel de Ville (Ratusz) oraz zjemy obiadokolację przy ekstrawaganckim budynku Centrum Pompidou.
Pora na Dzielnicę Łacińską. Zobaczymy tam Panteon, miejsce ostatniego spoczynku najwybitniejszych Francuzów. Później w czasie spaceru podejdziemy pod budynki uniwersyteckie Sorbony i dalej idąc bulwarem Świętego Michała dojdziemy do pięknych o każdej porze roku Ogrodów Luksemburskich w których znajduje się również siedziba francuskiego Senatu. Idąc w kierunku Sekwany przejdziemy koło opactwa Saint–Germain–des–Prés, w którym znajduje się grób polskiego króla Jana Kazimierza. Miniemy również kościół Saint Sulpice znany między innymi z książki i filmu „Kod Leonarda da Vinci”.
Przejazd do hotelu na nocleg.
Uwaga! Tego dnia poruszamy się pieszo lub komunikacją miejską.

DZIEŃ 3

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Wersalu.
Pałac w Wersalu to majestatyczny kompleks pałacowo-ogrodowy którego świetność przypada na rządy Króla Słońce Ludwika XIV. Zobaczymy wnętrza pałacowe ze słynną Galerią Zwierciadlaną i apartamentami Króla i Królowej jak również będziemy mieli czas wolny aby pospacerować przez wersalskie ogrody będące najpiękniejszym na świecie przykładem ogrodów w stylu francuskim.
Po wizycie w Wersalu wrócimy do Paryża i wejdziemy do Muzeum Perfum Fragonard aby zapoznać się z techniką produkcji światowej sławy zapachów.
Później zobaczymy najsłynniejszą nekropolię świata czyli zabytkowy cmentarz Père-Lachaise na którym pochowani są między innymi Fryderyk Chopin, Jim Morrison czy Edith Piaf, obiadokolacja.
Na zakończenie dnia przespacerujemy się po dzielnicy Montmartre. Zobaczymy Plac Pigalle, kabaret Moulin Rouge oraz malowniczy Plac du Tertre pełen restauracji, muzyków i portrecistów. Na szczycie wzgórza Montmartre czeka na nas widoczna z daleka Bazyliki Sacré Coeur i przepiękna panorama całego Paryża!
Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 4

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Paryża.
Dzień zaczniemy od Luwru, najsłynniejszego muzeum świata. Wśród tysięcy eksponatów czeka na nas tak zwana „wielka trójka Luwru” czyli Mona Lisa namalowana przez Leonarda da Vinci, Wenus z Milo oraz Nike z Samotraki.
Spacer po mieście pozwoli nam zobaczyć piękne Ogrody Tuileries, oazę zieleni w środku miasta. Przejdziemy również przez Plac de la Concorde czyli Plac Zgody który jest początkiem najsłynniejszej ulicy świata Champs Elysées która doprowadzi nas do Łuku Triumfalnego. Przy Łuku wsiadamy w metro i zupełnie zmieniamy krajobraz, przemieszczając się do supernowoczesnej dzielnicy La Défense, paryskiego odpowiednika Manhattanu. Czas na zakupy! Czeka na nas najczęściej odwiedzane centrum handlowe w Paryżu „Les Quatre Temps” oraz największa atrakcja dzielnicy czyli La Grande Arche („Wielki Łuk”).
Powrót metrem do autokaru i wieczorny wyjazd do Polski.
Uwaga! Tego dnia poruszamy się pieszo lub komunikacją miejską.

DZIEŃ 5

Przyjazd do Twojego miasta w godzinach popołudniowych.

Cena zawiera:

transport autokarem z WC, video i klimatyzacją

2 noclegi w hotelu o standardzie turystycznym pod Paryżem, pokoje 3 osobowe z TV, łazienki na korytarzu (+ 100 zł/osoba za pokoje 3 osobowe z własną łazienką)

2 śniadania, 2 obiadokolacje (ew. 3 obiadokolacja 9€)

opiekę pilota pełniącego obowiązki przewodnika

ubezpieczenie KL 10000 €, NNW 2000€, bagaż 200€ w firmie AXA

podatek Vat

opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

biletów wstępu w Paryżu (wieża Eiffla, rejs po Sekwanie, Luwr, Wersal), biletów na metro, opłat drogowych oraz parkingowych na terenie Francji (razem ok. 50€)
Podane ceny biletów dotyczą grup szkolnych. Biuro nie ponosi odpowiedzialności za zmianę cen biletów wstępu!

Dodatkowe informacje