• covid_maseczka

06.03 kilka klas naszego Technikum wzięło udział w projekcji filmu ,,Sala samobójców.Hejter"połączonej z prelekcją poświęconą zagadnieniu cyberprzemocy, mowie nienawiści i hejtowi. Spotkanie poprowadziły przedstawicielki kieleckiej Policji.

Internet jest wynalazkiem, który zrewolucjonizował świat. Zazwyczaj czerpiemy z niego korzyści, ale są w nim obszary, w których dochodzi do krzywdzenia innych. To niebezpieczne zjawisko ma znaczący wpływ na rozwój młodzieży, zwłaszcza emocjonalny i społeczny. 

Celem odbytych zajęć było uwrażliwienie młodych użytkowników sieci na problem obrażania w internecie. Zapoznano uczniów z takimi pojęciami jak: hejt, mowa nienawiści, ksenofobia, antysemityzm, dyskryminacja, etnocentryzm, nacjonalizm. Rozmawiano o przyczynach hejtowania, emocjach towarzyszących temu zjawisku, sposobach reakcji na hejt. 

Jedno spotkanie to za mało, aby zniwelować problem hejtu wśród uczniów naszej szkoły. O tym zjawisku trzeba mówić częściej i szerzej. Mamy nadzieję, że takie spotkania  skłoniły młodych internautów do refleksji nad swoim postępowaniem i będą początkiem głębszych rozmów na temat hejtu i jego negatywnych skutków.

Organizatorem tego ważnego spotkania był Pan Bartłomiej Krawczyński, nauczyciel wychowania fizycznego.

Dodatkowe informacje