• Slider_gimnazjum1
  • Slider_gimnazjum2

10 marca 130 maturzystów z Zespołu Szkół Elektrycznych wzięło udział w XXII Pielgrzymce na Jasną Górę.W tym roku pielgrzymowaliśmy pod hasłem ''Maryjo uproś nam wiarę w przemieniającą moc Eucharystii''.

W jasnogórskim sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej maturzyści odmówili modlitwę różańcową,wysłuchali świadectw składanych przez kleryków oraz skorzystali z sakramentu Pokuty i Pojednania.Następnie ks. bp Andrzej Kaleta sprawował Mszę Świętą.W homilii mówił do zebranych maturzystów,aby mimo lęku skupili się na modlitwie o przyszłość,o dobre wybory życiowe,o mądrość życiową.

 
Kolejnym punktem programu była Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich oraz zawierzenie Maryi w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

 
Mimo obaw i lęku przed zagrożeniem koronawirusem naszym uczniom towarzyszyli i sprawowali opiekę: Pani Dyrektor Elżbieta Miszczyk,Bożena Nowak,Agnieszka Rożniakowska-Gościniewicz,Aleksandra Sałata,Agnieszka Krakowiak,Artur Janus,Marek Nowak,Sławomir Mazur,dkn Józef Woziwoda,Jolanta Rzepa.

Dodatkowe informacje