• Slider_gimnazjum1
  • Slider_gimnazjum2

Elektromobilność - Politechnika Świętokrzyska

Elektromobilność!, Nowy kierunek na
Politechnika Świętokrzysk
już od przyszłego roku akademickiego 2020/2021!
Absolwent kierunku Elektromobilonobść posiadać będzie wszechstronne i różnorodne wykształcenie w tej interdyscyplinarnej dziedzinie, co da mu umiejętności rozwiązywania problemów związanych z aktualnymi wyzwaniami technologicznymi i innowacyjnymi najbliższych dekad. Będzie przygotowany do podjęcia pracy w obszarze przemysłu i jego otoczenia związanego z pojazdami o napędzie elektrycznym i hybrydowym, a także towarzyszącej im infrastruktury niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania tego typu transportu. Zdobędzie wiedzę w zakresie projektowania, budowy, sterowania i użytkowania energoelektronicznych przekształtników trakcyjnych, napędów pojazdów elektrycznych, magazynów energii, stacji ładowania pojazdów elektrycznych, układów automatycznego sterowania, systemów mikroprocesorowych.
Zdobyta wiedza i ciągły trend do przechodzenia na ekologiczne środki transportu o napędzie elektrycznym umożliwi podjęcie ciekawej pracy w dynamicznie rosnącej liczbie przedsiębiorstw, instytucji i organizacji zajmujących się elektromobilnością. Absolwenci będą również przygotowani do pracy w istniejących firmach produkujących tabor komunikacyjny oraz miejskich przedsiębiorstwach komunikacyjnych, które powszechnie wdrażają ekologiczne środki transportu. Nabyta w trakcie studiów rozszerzona wiedza w obszarze energoelektroniki, automatyki napędów elektrycznych oraz układów elektronicznych da dodatkowo absolwentowi mocne podstawy do podjęcia pracy w tak poszukiwanym na rynku zawodzie inżyniera utrzymania ruchu urządzeń elektrycznych, jak również możliwości kontynuacji kształcenia na studiach drugiego stopnia w ramach kierunków prowadzonych w dyscyplinie Elektronika, Automatyka i Elektrotechnika.

Dodatkowe informacje