• Slider_matura

„ Niemalże od zawsze każdy Polak słowo Grunwald kojarzy przede wszystkim z Matejkowskim obrazem ilustrującym arcyważną bitwę w historii…” to zdanie, które rozpoczyna  tekst VIII Dyktanda Niepodległościowego – „Po polsku o historii”. 1.10.2020 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny tego konkursu i przystąpili do niego mistrzowie ortografii z klas: 2C, 2DG, 2F, 2CG, 2BG, 4A. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w tradycyjnym dyktandzie  zatytułowanym Historia wpisana w pomniki, jednocześnie przypominając sobie najważniejsze postaci i wydarzenia ze współczesnej historii Polski.

Miło nam poinformować, że jeden z Waszych kolegów Patryk Drapejkowski z klasy 2Dg zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego! Tradycyjnie trzymamy kciuki! Wszystkim uczestnikom biorącym udział w potyczkach ortograficznych serdecznie dziękujemy i gratulujemy wiedzy!

Organizatorzy

Dodatkowe informacje