• koronawirus

W dniach od 24.10.2020 do 29.10.2020 odbyła się kolejna wizyta uczniów i nauczycieli naszej szkoły w centrum szkoleniowym CINEL w Lizbonie. W wizycie brali też udział nauczyciele i uczniowie z zaprzyjaźnionej  szkoły Salesianos Santisima Trinidad z Sewilli (Hiszpania). Wyjazd został przeprowadzony z zachowaniem wszelkich środków ostrożności związanych z ogólnoświatową pandemią COVID-19. Program został przystosowany do  restrykcyjnych zasad panujących podczas pandemii: cały czas uczniowie i nauczyciele musieli zachowywać dystans społeczny oraz nosić maseczki na wszystkich zajęciach oraz podczas wycieczek kulturowych.

Część zajęć (np. pokaz budowy dronow) odbywała się na świeżym powietrzu. W salach lekcyjnych obowiązywał limit osób przebywających w klasie. Mimo tych obostrzeń wyjazd był bardzo udany, oprócz zajęć w centrum szkoleniowymm zwiedziliśmy Fatimę, Tomar, Cabo de Roca i Cascais.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyły nam popołudniowe  włóczęgi po dzielnicach Lizbony oraz zwiedzanie słynnych miejsc, takich jak: dzielnice Belem, Oriente, Alfama oraz place i zabytki w centrum miasta. Wyjazd do Portugalii na pewno zostanie nam na długo w pamięci.

Dodatkowe informacje