• Slider_ferie

W dniu 30.11.2020 r. odbył się szkolny konkurs językowo-plastyczny DEUTSCHFEST przeznaczony dla młodzieży klas I-IV.  Była to pierwsza edycja konkursu, stanowiącego pewnego rodzaju innowację, który  łączył w sobie dwie umiejętności: plastyczną i językową. Wzbudził on duże zainteresowanie wśród uczniów. W tym roku szkolnym krajem przewodnim zostały Niemcy.

Zadaniem młodzieży było wykonanie prac językowo-plastycznych w języku niemieckim pt. „Deutschfest” przy pomocy dowolnej techniki (farby, ołówek, kolaż, plakat).

Na szczególną  uwagę zasłużył model przestrzenny kultowego Trabanta, wykonany z największą dbałością  o szczegóły przez Mariusza Zapałę z kl.4H.

Prace, zróżnicowane pod względem formy, techniki i wykonania, prezentowały nie tylko zabytki, znane osoby, ale też historię oraz tradycje Niemiec.  Niektórzy uczniowie przedstawili w formie graficznej łamańce językowe oraz najdłuższe słowa w j. niemieckim.

Uczniowie wykazali się niesamowitą inwencją twórczą w doborze zarówno środków językowych jak i form plastycznych.

Wyłoniono następujących zwycięzców:

Nagroda główna (trabant) - Mariusz Zapała 4h