• covid_maseczka

W dniu 04.02.2021 r. odbył się KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH przeznaczony dla uczniów klas I-IV.  Była to V edycja tego konkursu, wyjątkowa, bo przeprowadzona on-line. W tym roku szkolnym krajem przewodnim wybrano Niemcy.  Konkurs ten stanowi pewnego rodzaju innowację, gdyż łączy w sobie trzy dziedziny nauki.

Zadaniem młodzieży było udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania testowe z zakresu historii, geografii i  kultury Niemiec. Uczniowie otrzymali opracowane w tym celu materiały, zawierające treści dot. realioznawstwa Niemiec.  Mieli okazję  poznać bliżej ten  kraj-  nie tylko jego bogatą historię i  zabytki, ale też święta, tradycje czy zwyczaje mieszkańców. Pozyskali wiedzę o kulturze tego kraju - muzyce, sporcie oraz słynnych osobach znanych od wieków na całym świecie. Materiały oraz zestawy testowe zostały opracowane przez p. I.Wójcik  ( geografia) , E. Kowalczyk (historia) oraz p. B. Kopacz (kultura).

Wyłoniono następujących zwycięzców:

1. Śledzik Paweł  klasa 2b

2. Janus Kacper klasa 3h

3. Stępień Patrycja kl. 1c /Bujak Tomasz kl. 2Bg / Kwiatkowski Paweł kl.4a

Zwycięzcom gratulujemy!

Dodatkowe informacje