• 17wrzesien1939

W dniu 02.03.2017 r. odbył się KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH przeznaczony dla uczniów klas I-III. W tym roku szkolnym krajem przewodnim były NIEMCY.  Konkurs ten stanowił pewnego rodzaju innowację, gdyż łączył w sobie trzy dziedziny nauki. Zadaniem młodzieży było udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania testowe z zakresu historii, geografii i  kultury Niemiec. Uczniowie otrzymali opracowane w tym celu materiały, zawierające treści dot. realioznawstwa Niemiec.  Mieli okazję  poznać bliżej kraj naszych sąsiadów; nie tylko ich historię,  zabytki i bogactwa naturalne, ale też święta, tradycje czy zwyczaje mieszkańców. Pozyskali wiedzę o kulturze tego kraju - muzyce, sztuce filmowej oraz sporcie. Nie zabrakło też informacji dot. słynnych przedstawicieli jak G. Grass, A. Einstein czy R. Diesel.

Materiały oraz zestawy testowe zostały opracowane przez p. K. Ciszewską (historia, geografia)  oraz p. B. Kopacz (j. niemiecki).

Wyłoniono następujących zwycięzców:

 

Geografia:

Michał Dudek kl. 1e – I miejsce

Łucak Norbert kl. 1b – II miejsce

Jakub Stępniewski kl. 1e - III miejsce

Historia:

I miejsce

Korytowski Paweł kl. 3c

Terelak Radosław kl. 1e

Witkowski Grzegorz kl. 1a

II miejsce

Grelewicz Wojciech kl. 3c

Krzyżyk Aleksander kl. 2h

Stefańczyk Mateusz kl. 2f

III miejsce

Wojtasiński Konrad kl. 1e

Kultura :

Dudek Michał kl. 1e – I miejsce

Korytowski Paweł kl. 3c – II miejsce

Brelski Maciej kl. 2b – III miejsce

Tytuł najlepszego realioznawcy Niemiec i wyróżnienie specjalne przyznano Michałowi Dudek z kl.1e, który zdecydowanie wyprzedził konkurencję i uzyskał najwyższą punktację w konkursie.

Zwycięzcom gratulujemy!

Dodatkowe informacje