• Slider_13_grudnia

W związku ze zbliżającą się 77 rocznicą Zbrodni Katyńskiej, gościliśmy w szkole p. Jolantę Kulińską, wiceprezes Stowarzyszenia Kielecka Rodzina Katyńska. W spotkaniu, które miało miejsce 06.04.2017r., wzięli udział uczniowie klas pierwszych, którzy pogłębili wiedzę dotyczącą sytuacji ludności polskiej znajdującej się, w czasie II wojny światowej, pod okupacją radziecką. Dowiedzieli się, jak ważną rolę w społeczeństwie pełni inteligencja, elita narodu, którą władze radzieckie traktowały jako zagrożenie dla planów sowietyzacji Polski. Prelekcja została wzbogacona prezentacją multimedialną obrazującą najważniejsze fakty związane ze zbrodnią, a także sylwetki oficerów związanych z Kielecczyzną, zamordowanych na Wschodzie. Spotkanie zorganizowała Katarzyna Ciszewska.

Dn. 11.04.2017r. nauczyciele historii K. Ciszewska, T. Dymek i E. Jakubowska przeprowadzą szkolny konkurs historyczny „Dzień Pamięci o Katyniu”, a pod koniec kwietnia planujemy wyjście do Przystanku Historia IPN na zajęcia związane z Tygodniem Katyńskim organizowanym przez Muzeum Katyńskie w Warszawie.