• Slider_gimnazjum2

W dniu 11.04.2017r. klasy 3G, 4F i 4G uczestniczyły w spotkaniu,  prowadzonym  przez Pana Piotra Bygara z Przedsiębiorstwa Elektromontażowego Elstar Electric. Zespół Szkół Elektrycznych współpracuje z tym Pracodawcą już kolejny rok. Wartym przypomnienia jest fakt, iż w zeszłym roku szkolnym za tą właśnie współpracę nasza Szkoła została nagrodzona tytułem „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”. Spotkanie odbyło się w świetlicy szkolnej. Prowadzący przedstawił prezentację profilu działalności swojego przedsiębiorstwa oraz jego strukturę.

Zaprezentowano również niektóre z realizacji na obiektach m.in. Stadionu Korony Kielce, Pasażu Świętokrzyskiego, Elektrociepłowni Dalkia i Zakładu Przemysłu Wapienniczego Trzuskawica S.A. w Nowinach. Prowadzący zwrócił również uczniom uwagę na wartość pracownika z wiedzą zawodową i kwalifikacjami na dzisiejszym rynku pracy, a także o zacieraniu granic pomiędzy poszczególnymi zawodami z szeroko rozumianej branży elektrycznej. Dodatkowo, koordynator działań wynikających z umowy współpracy ze strony Zespołu Szkół Elektrycznych Jacek Simlat, przedstawił przebieg dotychczasowej współpracy, przedstawiając wynikające z niej korzyści dla uczniów, szkoły i Przedsiębiorstwa Elektromontażowego Elstar Electric.

Dodatkowe informacje