• Niepodleglosc100

W dniach 3- 5 kwietnia, w ramach akcji „Wiosna w Elektryku”, Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolny Turniej „Państwa- Miasta”. Do udziału w rozgrywkach zgłosiły się 24 zespoły, również nauczyciele. Turniej przebiegał w 4 etapach- pierwszego dnia rywalizowały wszystkie zespoły podzielone na 6 grup (przydział do grupy odbył się drogą losowania).

O wyjściu z grupy zdecydował wynik po 8 rundach.

 

Do etapu drugiego zakwalifikowało się 12 drużyn, z których dalej „przeszło” 6 najlepszych.

O miejsce w finale, trzeciego dnia, walczyły klasy: 1D, 1E, 1H, 2G, 2H i 3B.

Tego samego dnia odbyły się rozgrywki finałowe.

W poszczególnych etapach, oprócz tradycyjnych kategorii, pojawiały się „kategorie-  niespodzianki”, np. pierwiastki chemiczne, waluty świata, wielkości fizyczne czy miejsca bitew…. Dla finalistów nie stanowiło to jednak większego problemu.

Ostateczne wyniki turnieju:

I miejsce- klasa 2G (585 pkt)

II miejsce- klasa 3B (550 pkt)

III miejsce- klasa 1H (515 pkt)

Turniej przebiegał zgodnie z wcześniej opracowanym i podanym do publicznej wiadomości  regulaminem.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie główni- Aleksander Kostucha  z kl. 2A i Patryk Łatasiewicz z kl. 2G oraz osoby wspierające: z klasy 2B- Paweł Biegaj          i Filip Grzegolec, z klasy 2C-  Daria Gola i Mikołaj Smardzewski, z klasy 2H- Piotr Cedro

i Dominik Krzeszowski.

GRATULACJE DLA FINALISTÓW!!!

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ!!!     SU

Dodatkowe informacje