• WiFi_Slider

W dniu 25.04.2017r. odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty prowadzone przez Pana Piotra Bygara z Przedsiębiorstwa Elektromontażowego Elstar Electric w ramach umowy współpracy z Zespołem Szkół Elektrycznych w Kielcach. Spotkanie zorganizowane było dla uczniów klasy patronackiej – 3G technik elektryk. W trakcie pierwszej części zajęć omówiono funkcje poszczególnych osób na budowie, ze szczególnym zwróceniem uwagi na funkcję Kierownika Budowy. Omówiony został także plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia. Druga część zajęć była poświęcona instalacjom elektrycznym wykonywanym w nowo budowanych budynkach użyteczności publicznej przez Elstar Electric. Uczniowie pracowali z dokumentacją projektową budynku biurowego w Katowicach, w którym instalacje elektryczne wykonywało właśnie Przedsiębiorstwo Elstar Electric. Do wglądu były: plan koryt kablowych, plan instalacji oświetleniowej, a także plan siły i gniazd wtyczkowych. Oprócz dokumentacji projektowej uczniowie po raz kolejny zobaczyli praktyczne aspekty wykonywania zawodu elektryka. Prowadzący przedstawił zdjęcia z montażu koryt kablowych, instalacji oświetlenia awaryjnego, układania przewodów w kanałach kablowych i prawidłowego ich oznaczania. Zajęcia ze strony szkoły przygotował mgr inż. Jacek Simlat.