• 17wrzesien1939

W dniu 16 czerwca pierwsza grupa uczniów naszej szkoły wyjechała do Sewilii w Hiszpanii w ramach projektu mobilności edukacyjnej: "Dodatkowe kwalifikacje zawodowe zdobyte w placówkach zagranicznych dla uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach" finansowanego  w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

Pierwsza grupa uczestników to uczniowie z klas o profilu technik energetyk i technik elektronik. W drugiej grupie wyjadą uczniowie z klas informatycznych. Pobyt za granicą potrwa dwa tygodnie, w czasie których uczniowie naszej szkoły będą zdobywali dodatkowe umiejętności z zakresu montażu ogniw fotowoltaicznych oraz projektowania na androidy.

Głównym celem projektu jest podwyższenie  umiejętności zawodowych i językowych naszych uczniów oraz ich rozwój. Dzięki zagranicznym kursom zawodowym beneficjenci  będą mieli okazję  uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe, zaznajomić się z nowinkami technicznymi,  pogłębić znajomość specjalistycznego języka angielskiego oraz poznać realia międzynarodowego rynku pracy.  Dodatkowo, zapoznają się oni z dziedzictwem kulturowym Hiszpanii. Dzięki temu, że praktyki odbędą się poza granicami kraju uczniowie poznają również  elementy słownictwa i realia życia codziennego w tym kraju. Opiekunami pierwszej grupy są pani Martyna Patyńska oraz pan Michał Cedro. Druga grupą opiekować się będą pani Agnieszka Brożyna i pani Bożena Legenc.

Wszystkim uczestnikom projektu życzymy udanego pobytu edukacyjnego w słonecznej Hiszpanii. Pobyt grupy można śledzić na stronach portalu Facebook:  https://www.facebook.com/search/str/zse+erasmus%2B+-+sewilla+2017/keywords_search, https://www.facebook.com/erasmusZSE/?ref=br_rs

Dodatkowe informacje