• WiFi_Slider

W dniach 4 -6. października 2017 r. klasa II B wraz z opiekunami: Bożeną Nowak i Beatą Ślusarczyk- Mołdoch była na wycieczce w Zakopanem i Krakowie. Stolica polskich Tatr przywitała nas słoneczną pogodą i porywistym wiatrem. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie. Pani przewodnik przeniosła nas w niezwykle barwną epokę Młodej Polski, opowiadając o meandrach życia poety. Następnie Szlakiem Papieskim przeszliśmy na Gubałówkę. Wieczorem spotkaliśmy się z góralską gawędziarką, która posługując się gwarą, opowiedziała nam o początkach osadnictwa na Podhalu. Śmiechu było dużo, ponieważ uczestniczyliśmy w improwizowanych przez panią scenkach.

 

   W drugim dniu pobytu, pod opieką przewodnika PTTK, wyruszyliśmy w góry. Choć zaczął wiać halny i padał deszcz, odwiedziliśmy Doliną Strążyską, Doliną ku Dziurze, pospacerowaliśmy po Krupówkach a wieczorem kibicowaliśmy biało – czerwonym w meczu o wszystko…

  Wracając do Kielc, zatrzymaliśmy się w Krakowie. Eksperymentowaliśmy w Ogrodzie Doświadczeń Fizycznych im. St. Lema a następnie zażywaliśmy kąpieli w parku wodnym. Program wycieczki zrealizowaliśmy w 100%.

Dodatkowe informacje