• Slider_wakacje

W dniu 9 listopada, klasy 3E i 2G były na wycieczce w Łodzi. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w planetarium, znajdującym się w kompleksie EC1 Łódź na terenie wygaszonej Elektrowni Łódzkiej. Na ekranie sferycznym o średnicy 14 metrów znajdującym się pod kopułą o średnicy 18 m uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaz pt.„ Czarne dziury”. Dowiedzieli się jak powstają, gdzie się znajdują oraz jaki wpływ na Wszechświat mają te obiekty. W czasie projekcji zdefiniowane zostały takie pojęcia, jak "horyzont zdarzeń", "osobliwość" oraz "zakrzywienie czasoprzestrzeni".

 

Drugim punktem programu była wizyta w Experymentarium w łódzkiej Manufakturze. Uczestnicy wycieczki samodzielnie poznawali zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii) korzystając z interaktywnych stanowisk i eksponatów takich, jak Nurek Kartezjusza, Młynek Crooksa, Człowiek bateria, Słup zagrożenia, Lewitująca piłka czy Głowa na tacy.

Opiekę nad klasami sprawowały panie: Iwona Kłos, Anna Ilcewicz-Golda, Agnieszka Marciniewska i Ewa Kowalczyk.

Dodatkowe informacje