• Niepodleglosc100

W piątek, 10 listopada uczniowie „Elektryka”, wspólnie z Dyrekcją i nauczycielami szkoły, świętowali 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Podczas uroczystej akademii prowadzący: Wiktoria Grabowska z kl. 3C oraz Kacper Nyga z kl. 3F przypomnieli tragiczny czas rozbiorów, próby walki o niepodległość podejmowane przez Polaków w XIX wieku oraz działania niepodległościowe w trakcie I wojny światowej aż do jej zakończenia- 11 listopada 1918r., kiedy po 123 latach niewoli Polska ponownie się odradza.

Równocześnie uczestnicy uroczystości mieli możliwość obejrzenia prezentacji tematycznej    i wysłuchania pieśni patriotycznych, głównie legionowych, w wykonaniu uczniów kl. 2H.

Wspólnie odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego”, „Rotę”, „Piechotę” czy „O mój rozmarynie”…

Opieka nad przygotowaniem uroczystości: T. Dymek, E. Jakubowska, S. Mazur.

Obsługa techniczna: Filip Baćkowski kl. 2H, Paweł Sacha kl. 2D.