• Slider_13_grudnia

7 listopada 2017r. uczniowie klasy 1C odwiedzili Sąd Okręgowy w Kielcach przy ulicy Seminaryjskiej.

Spotkanie otwarte dla młodzieży poprowadził Rzecznik Prasowy Sądu, SSO Jan Klocek.

W spotkaniu uczestniczył również funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji, kurator sądowy oraz mediator z listy mediatorów sądowych.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tematyką związaną z bezpieczeństwem młodzieży i przestępczością nieletnich, dowiedzieli się, jakie konsekwencje prawne wynikają z popełnienia czynu karalnego, na czym polega praca kuratora sądowego, a także, jaka jest rola mediatora w rozwiązywaniu konfliktów. Poza tym zapoznali się ze strukturą organizacyjną Sądu Okręgowego.

Młodzież miała również okazję wziąć udział w symulacji rozprawy sądowej, wcielając się w rolę prokuratora, poszkodowanego, oskarżonego i jego adwokata oraz świadków i biegłych w sprawie.

Opieka nad uczniami: Ewa Jakubowska.