• Slider_13_grudnia

Bardzo nam miło poinformować, że nasza szkoła została wyróżniona podczas uroczystości z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Odbyły się one 23 listopada 2017r. w Wojewódzkim Domu Kultury.  Nasza szkoła zajęła  II miejsce  w kategorii ilości oddanej krwi w turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” (I miejsce przypadło Politechnice Świętokrzyskiej). Cieszy fakt, że nasza szkoła jest najaktywniejszą wśród wszystkich szkół średnich z województwa świętokrzyskiego. Z tej okazji pragnę złożyć ogromne podziękowania, które należą się przede wszystkim naszym uczniom. To ich bezinteresowna postawa pozwoliła uzyskać taki wynik. O tym, że krew oddają z potrzeby serca świadczy też fakt, że również w okresie wakacyjnym są aktywni. Potwierdzeniem tego jest to, że kolejny raz udało się nam zdobyć I miejsce w konkursie „O Puchar Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty" (puchary). Jest to turniej na najbardziej aktywną szkołę województwa świętokrzyskiego w zakresie honorowego krwiodawstwa w okresie letnio – wakacyjnym – najtrudniejszym dla krwiolecznictwa. Nie bez znaczenia jest też postawa naszych nauczycieli, którzy sami oddają krew i bardzo zachęcają naszą młodzież. Jeszcze raz w imieniu swoim i tych wszystkich, którym uratowaliście życie    DZIĘKUJĘ.