• Niepodleglosc100
W dniu 4 grudnia 2017 roku w budynku naszej szkoły odbyły się warsztaty "Linux Basic & Advanced" przeprowadzone przez pracowników firmy Accenture z Warszawy.
Panowie David Matinyarare i Paweł Osobiński dzielili się swoją ogromną wiedzą praktyczną i teoretyczną.
Podczas ośmiogodzinnego spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawami użytkowania systemu Linux (Centos).
Samodzielnie instalowali System operacyjny z wykorzystaniem maszyn wirtualnych. Uczyli się w jaki sposób zarządzać użytkownikami oraz ich uprawnieniami jak również tworzyli proste skrypty.
Dodatkowo David przekazał uczniom ogólne informacje dotyczące profilu działalności firmy Accenture oraz jak wygląda rekrutacja pracowników.

Warsztaty zakończyły się krótką ewaluacją w formie Ankiety-online z której wynikło, że młodzież zainteresowana jest taka formą zajęć oraz tematyką związana z programowaniem, administrowaniem systemów operacyjnych oraz bazami danych.
Wiedza przekazana na warsztatach przez prowadzących wykraczała poza ramy programu szkolnego oraz wskazywała młodzieży kierunki samorozwoju.
Zdjącia z warsztatów dostępne w Galerii