• WiFi_Slider

Młodzież ,,Elektryka,, ,w hołdzie Ofiarom stanu wojennego, przygotowała autorski montaż słowno-muzyczny,  dla którego mottem stały się słowa bł. ks. J. Popiełuszki ,,Otwartym sercem a nie zaciśniętą pięścią zdobywa się ludzi’’.  8 .12.br.przedstawienie mogli obejrzeć uczniowie naszej szkoły, natomiast 12.12. mieszkańcy Kielc w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej „Przystanek Historia”. Oba występy okazały się przejmującymi, o czym świadczyła cisza i skupienie wśród oglądającej młodzieży, zaś wzruszenia z artystycznego pokazu nie kryli obecni na spotkaniu opozycjoniści. ,,Niezmiernie cieszę się, że dzisiejsza młodzież ma tak wspaniałych wychowawców. Jeśli mamy tak cudowne młode pokolenie to nasze działania wówczas miały sens. Jesteśmy pewni, że mamy godnych następców, którzy w godny sposób pamiętają o tych tragicznych dniach grudnia 1981 roku’’ –powiedziała- po występie młodych ,,Elektryków’’- Pani Natasza Gawlik, internowana w stanie wojennym kielecka działaczka „Solidarności”. 

W przedstawieniu wykorzystano teksty Cz. Miłosza , S. Barańczaka ,J. Kofty, uzupełnienie stanowiła poezja stanu wojennego.

 Młodzi artyści dali prawdziwy popis wokalny, wykonując  znane z okresów „karnawału” Solidarności oraz stanu wojennego piosenki zagrzewające do sprzeciwu wobec komunistycznych władz.

Scenariusz artystycznego przedsięwzięcia opracowała Pani M. Paprocka-Woć, oprawą muzyczną zajął Pan T .Wajnberger. Wymowną scenografię przygotowała Pani E.Ptak.

Zespół aktorski tworzyli uczniowie klas 1F,2D,2H i 3H.

Zdjęcia w Galerii

Dodatkowe informacje