• WiFi_Slider

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i magii . Czas spełniania marzeń i okazywania sobie  miłości. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe, odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są różnorakie  tradycje, a jedną z nich są jasełka i  wspólne kolędowanie.

 Bożonarodzeniowa  tradycja kultywowana jest także  w Zespole Szkół Elektrycznych.  Uroczystości, mające na celu wprowadzenie braci szkolnej w magiczny czas świąt, rozpoczęły się  22 grudnia 2017r.  W godzinach popołudniowych   zaproszeni goście, dyrekcja oraz nauczyciele spotkali się w internacie ZSE. Na początku uroczystości głos zabrał Pan dyrektor, mgr Władysław Zaucha, przywitał wszystkich, a następnie złożył serdeczne życzenia, aby okres świąt był czasem spokoju, odpoczynku, dostrzeżenia tego, co ważne w życiu.

Ciekawym punktem programu był spektakl przygotowany przez uczniów klas I-III  pod opieką Pań Bożeny Nowak i  Beaty Ślusarczyk- Mołdoch. Młodzi artyści wcielili się w bohaterów utworu Karola Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”. Następnie dzięki lekturze Ewangelii przypomnieliśmy sobie istotę cudu, jakim było narodzenie Chrystusa. Później przyszedł czas na wspólne kolędowanie oraz poczęstunek. Wszyscy goście byli pod wrażeniem wspaniałej uroczystości. Pan dyrektor  podziękował uczniom i nauczycielom za trud włożony w przygotowanie tak pięknej uroczystości.  Wzruszenie i radość  wypełniły serca wszystkich gości, a  atmosfera wzajemnej serdeczności i dobroci zagościły w murach ZSE.

Dodatkowe informacje