• Slider_zakonczenie

10.02.2018 roku godzina 20.00 - to data ważna i zapisana w annałach szkolnych. Właśnie wtedy rozpoczęła się kolejna w historii szkoły studniówka, która odbyła się w hotelu Binkowski. W eleganckich wnętrzach bawiło się około 180 maturzystów wraz z przepięknymi towarzyszkami zabawy, nauczyciele oraz rodzice, którzy zorganizowali tę wspaniałą imprezę i spisali się na medal! Tradycyjnie bal studniówkowy otworzył dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach Pan Władysław Zaucha, który staropolskim obyczajem i prawie w mickiewiczowskim stylu „ podał rękę Elżbiecie Miszczyk i skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi „ a za nimi podążyli wychowawcy i maturzyści , bo przecież  „ poloneza czas zacząć”. Autorami choreografii  byli nauczyciele  wychowania fizycznego Dorota Adamczyk, Bartłomiej Krawczyński i Maciej Makuła, którzy na próbach okiełznali niesfornych uczniów i przygotowali do odtańczenia kluczowego tańca. 

Przyszedł czas na część oficjalną:  powitanie wszystkich gości przez  Oliwię Adamiec z klasy IVD oraz Wojciecha Buksińskiego z klasy IVA, przemówienia: przedstawiciela młodzieży Macieja Majcherczyka z klasy IVG, przedstawicielkę rodziców Panią Renatę Stanek oraz dyrektora szkoły, który życzył wszystkim udanej zabawy, przypominając słowa Jana Kochanowskiego: „Miło szaleć, kiedy czas po temu…” … Oliwia i Wojtek w imieniu wszystkich maturzystów podziękowali dyrekcji szkoły, słowami: „Dziękujemy szanownej Dyrekcji za to, że mieliśmy możliwość kształcenia się i zdobywania umiejętności na wysokim poziomie, dziękujemy za opiekę, troskę i życzliwość okazaną w czasie naszej edukacji. Szczególne podziękowania pragniemy skierować do pana dyrektora Władysława Zauchy, pań wicedyrektor: pani Elżbiety Miszczyk, pani Małgorzaty Paprockiej - Woć i pana kierownika Michała Cedro. Chcielibyśmy również podziękować poprzedniej Dyrekcji pani Aleksandrze Szulc,  pani Katarzynie Krąkowskiej, pani Annie Baran i kierownikowi panu Mirosławowi Sikorze, którzy wspierali nas na początku naszej edukacji .” Młodzież nie zapomniała również o wychowawcach klas, którzy usłyszeli:” Szczególne podziękowania należą się naszym wychowawcom paniom:  Ewie Jakubowskiej (IVA), Magdalenie Sułowskiej - Trofimiuk (IVD), Ewie Mireckiej(IVE), Marii Wójtowicz (IVF), Dorocie Adamczyk (IVH), Marioli Kochel(IVI), Ewie Kowalczyk(IVB- którą reprezentuje Bożena Nowak) oraz panom: Jackowi Simlatowi  (IVG), Tomaszowi Pacakowi (IVC- którego reprezentuje Tomasz Wajnberger) – to właśnie Wy staraliście się  służyć nam pomocą, rozumieliście nasz szkolny „ból istnienia” i zawsze pomagaliście „wstać”, gdy zdarzyło nam się „upaść”. Drodzy wychowawcy "Bądźcie dalej sternikami naszej łodzi, którą płyniemy w dorosłość..." Wyrazy wdzięczności usłyszeli także nauczyciele oraz rodzice, bez których  nie byłoby tego balu. Poetyckimi wersami, „rodzimego poety” M. Chatysa zachęcono młodzież do zabawy:

Coraz bliżej do matury, czas opuszczać szkolne mury

Zgłębiamy tajniki wiedzy wytrwale

Byście byli z nas dumni nie tylko dziś -  a stale

Tu się kończy oficjalna przemowa

A zaczyna impreza wystrzałowa!

I tu się skończyła część oficjalna a zaczęły swawole… w biesiadowaniu i tańcom nie było końca. Wszyscy świetnie się bawili w rytm tańców latynosko-góralskich czy discopolowo-techno-bliżej nieokreślonych!  Tańczono w różnych konfiguracjach: w porządku liczbowym (pojedynczo, parami), w porządku geometrycznym (trójkąty, wielokąty, kółeczka) a także w porządku animalnym- węże i wężyki. Nie było szans na nudę.  Ogólne poruszenie wywołała Belgijka… a tony Greka Zorby „zelektryzowały” masę uczniowską. Miłym akcentem wspólnej zabawy był występ powstałego na potrzeby studniówki  zespołu „ Porażeni prądem”, w składzie: Seweryn Jarosz (IVD) gitara, Maciej Łutczyk (IVG) perkusja, Michał Chatys i Bartek Makos (IVD) śpiew, którzy zaprezentowali swój talent wokalno- muzyczny w „mini recitalu dedykacyjnym” dla dyrekcji, wychowawców i nauczycieli, rodziców i uczniów …czyli wszystkich. Niespodzianką wieczoru był popis popularnego i cenionego wśród wymagającej publiczności Zenona M. w postaci Piotra Chruta  (IVH), który zaśpiewał przebój znany i lubiany „ Przez twe oczy zielone…”. Wspólnym śpiewom i podrygom przyświecała intencja z „ przymrużeniem oka”.

Z upływem godzin zabawa ( wbrew logice i teoretycznie możliwościom fizycznym) przybierała na sile, nabierała impetu a szpilki ustąpiły miejsca wygodnym balerinkom. Końcówka balu była energetyczna, nie pozwolono na żadne przerwy i do ostatniej minuty parkiet był pełny. Słowa piosenki : „To już jest koniec, możemy iść…” zakończyły studniówkę- po niej zostaną wspomnienia i niezapomniane wrażenia. 

Bawiliście się wyśmienicie i z klasą (co potwierdzają naoczni, bezstronni  świadkowie np. obsługa hotelu :-), Wasi rodzice z wielkim sercem przygotowali tak wspaniałą imprezę, a Wasi nauczyciele wspólnie z Wami zażywali uroku balu- tak może  bawić się  tylko Elektryk! Dziękujemy wszystkim

Koordynatorzy studniówki z ramienia szkoły: Magdalena Sułowska-Trofimiuk i Jacek Simlat

Zdjęcia i poloneza możecie obejrzeć na stronach „Echa Dnia” i „Nasze Miasto”

https://www.youtube.com/watch?v=V2InZvBqlac

Dodatkowe informacje