• Slider_wakacje

W dniu 01.03 nasi uczniowie wraz z opiekunem p. Danielem Wicherskim brali udział w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”, które odbywały się  na cmentarzu na Piaskach w Kielcach. Uroczystości, uchwalone  z inicjatywy  prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zorganizowane zostały w naszym mieście po raz ósmy.

            Zgromadzeni usłyszeli historie z tamtych czasów, między innymi o ostatnim bohaterze Józefie Franczaku  i losach jego rodziny. Uczestnicy uroczystości zapalili znicze i złożyli kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Wolność i Niezawisłość pomordowanych przez Urząd Bezpieczeństwa w więzieniu kieleckim.

              Wśród zebranych gości byli również przedstawiciele województwa : wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, poseł świętokrzyski Krzysztof Słoń, wiceprezydent miasta Kielc Andrzej Sygut oraz liczna grupa radnych i uczniów z kieleckich szkół. W uroczystości wzięli też udział przedstawiciele  rodzin pomordowanych, a także mieszkańcy Kielc.

Zdjęcia z uroczystości

Dodatkowe informacje