• Slider_wakacje

W dniu 1 marca 2018 uczniowie klasy 2G wraz z opiekunem, Zbigniewem Pakaszewskim odwiedzili Targi Kielce, gdzie odbywały się XXI Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XVI Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia. W gronie wystawców Targów znalazło się blisko 160 firm z 10 krajów, które opierają swoją działalność na produkcji, przetwarzaniu i udostępnianiu energii.

 

Nasi uczniowie obejrzeli ekspozycje urządzeń energetycznych i elektroenergetycznych oraz wystawy przedsiębiorstw promujących ekologiczne rozwiązania ocieplania domów, firm produkujących panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła. Ciekawa okazała się Aleja Kotłów – miejsce, w którym specjaliści doradzali w spawach montażu i użytkowania nowoczesnych urządzeń grzewczych.

Uczniowie mieli także okazję do zapoznania się z samochodami napędzanymi prądem. Największe zainteresowanie wzbudził najbardziej znany samochód elektryczny – Tesla S 85D, która osiąga 100 km/h w 2,8 sekundy, a szacowana moc silnika to około 500 KM.

Dodatkowe informacje