• Slider_wakacje

6 marca 100 maturzystów z Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach udało się na pielgrzymkę do Częstochowy, aby u stóp Mati Bożej Częstochowskiej zawierzyć siebie i swoją przyszłość. Tegoroczne pielgrzymowanie odbywało się pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Modlitewne spotkanie na Jasnej Górze rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty, następnie odmówiliśmy Różaniec w intencji maturzystów i uczestniczyliśmy w Mszy świętej, której przewodniczył ks. Biskup Marian Florczyk. Droga Krzyżowa wokół Wałów Jasnogórskich była kolejnym etapem naszego pielgrzymowania. W kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej uczniowie modlili się prosząc o światło Ducha Świętego na czas zdawania egzaminów maturalnych. Naszą pielgrzymkę zakończył Akt Zawierzenia Maryi i błogosławieństwo. Umocnieni Duchem Świętym błyskawicznie posililiśmy ciało i ruszyliśmy w drogę powrotną do Kielc. Opiekunami podczas wyjazdu byli: Jolatna Rzepa, Sławomir Mazur, Tomasz Wajnberger, Jacek Simlat, Tomasz Pacak, Daniel Wicherski i Jacek Sojka.

Dodatkowe informacje