• WiFi_Slider

Nakarmić tych, których nie widać. 16-17 marca odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności Banków Żywności.

Samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Niewidoczni. Choć potrzebują pomocy, to nie spotkamy ich na ulicy czy przed sklepem, proszących o żywność. Nie pozwala na to ich godność. Misją Banków Żywności jest stałe docieranie do takich osób z pomocą. To również dla nich organizowana jest cykliczna Wielkanocna Zbiórka Żywności, która w tym roku odbyła się 16 i 17 marca.

W ramach współpracy z Kieleckim Bankiem Żywności wolontariusze naszej szkoły, uczniowie z klas: 1A,1B,1E,1G,1H, 1Z, 2C i 2B kwestowali w sklepach, zbierając żywność dla najbardziej potrzebujących. Ponadto nasi wolontariusze uczestniczyli w segregowaniu pozyskanych produktów.

 

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za poświęcony czas. Dziękuję opiekunom, Pani Stanisławie Zapale i Pani Jolancie Rzepie za pomoc w opiece nad uczniami w czasie zbiórki.

Maja Dymińska-Czyż

Dodatkowe informacje