• Slider_wakacje

Dn. 10.04.2018r. uczniowie klasy 2h i 3b pod opieką p. Katarzyny Ciszewskiej wzięli udział w Marszu Katyńskim. Został on zorganizowany przez Stowarzyszenie „Kielecka Rodzina Katyńska” i Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. Oddaliśmy hołd oficerom Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza i funkcjonariuszom policji zamordowanym z rozkazu Stalina w 1940r. Ludzie ci stanowili elitę polskiego społeczeństwa, którą władze radzieckie traktowały jako zagrożenie dla planów sowietyzacji Polski. Zostali zabici strzałem w tył głowy, a ich groby znajdują się m.in. w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni. Młodzi powinni pamiętać o historii, bo jak powiedział Józef Piłsudski „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Dodatkowe informacje