• WiFi_Slider

W dniu 19.03.2018 r. odbył się KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH przeznaczony dla uczniów klas I-III.  Druga edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W tym roku szkolnym krajem przewodnim została AUSTRIA. Konkurs ten stanowi pewnego rodzaju innowację, gdyż łączy w sobie trzy dziedziny nauki. Zadaniem młodzieży było udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania testowe z zakresu historii, geografii i  kultury Niemiec. Uczniowie otrzymali opracowane w tym celu materiały, zawierające treści dot. realioznawstwa Austrii.  Mieli okazję  poznać bliżej ten  kraj-  nie tylko jego bogatą historię i  zabytki, ale też święta, tradycje czy zwyczaje mieszkańców. Pozyskali wiedzę o kulturze tego kraju - muzyce, sporcie oraz słynnych osobach znanych od wieków na całym świecie. Szczególnym punktem konkursu była kuchnia austriacka. Uczniowie wykazali się niesamowitym talentem kulinarnym, przygotowując potrawy z regionów Austrii. Zadaniu temu poświęcili wiele czasu i wysiłku, dbając o smak i estetykę potraw. Starania młodych kucharzy doceniła Dyrekcja szkoły podczas wspólnej degustacji.

 

Materiały oraz zestawy testowe zostały opracowane przez p. I.Wójcik  (historia, geografia)  oraz p. B. Kopacz (kultura).

Wyłoniono następujących zwycięzców:

Geografia:

Michał Dudek kl. 1e – I miejsce

Rapcia Dominik 3f – II miejsce

Mik Kasper 1d, Stępniewski Jakub 2d  - III miejsce

Historia:

Mik Kasper 1d – I miejsce

Stepniewski Jakub 2d , Wieczorek Piotr 2d,  - II miejsce

Dudek Michał 2e– III miejsce

Kultura :

Dudek Michał kl. 2e – I miejsce

Gajek Karol 1g – II miejsce

Pedrycz Tomasz 2e  – III miejsce

Najlepszy realioznawca Austrii

I miejsce -  Michał Dudek  kl.2e,

II miejsce- Kasper Mik 2d

III miejsce – Stępniewski Jakub 2d

Tytuł Znakomitego Elektrycznego Kucharza zdobyli jednogłośnie  Patryk Pacak 1c, Daniel Kulik 1c , Jakub Drewniak 3f oraz Mateusz Bender 3f.      Zwycięzcom gratulujemy!

Dodatkowe informacje