• Slider_wakacje

   Dnia 17.04.2018r. uczniowie klasy 2B uczestniczyli w zorganizowanej przez p. Elżbietę Ptak  wycieczce przedmiotowej z WoK. Przybyli do Galerii Sztuki Współczesnej  Winda, na wernisaż prac tegorocznych dyplomantów -Państwowego Liceum Plastycznego w Kielcach - inspirowanych dziedzictwem kulturowym Armenii  oraz jej bogatą tradycją zdobniczą. Tutaj uczniowie  zapoznali się z różnymi technikami i  formami prac artystycznych.  Na wystawie  zobaczyli m.in.: chaczkar- kamienny krzyż ormiański, portrety wykonane w technice olejnej, prace iluminatorskie, tkaniny artystyczne, biżuterię i naczynia ceramiczne oraz meble artystyczne z bogatą ornamentyka ormiańską.

  Po wystawie oprowadził nas artysta plastyk, nauczyciel klasy dyplomowej tegoż liceum, który wprowadził nas w sztukę Armenii pokazując miedzy innymi   geopolityczne losy tego kraju. Nasi uczniowie  poznali  technikę wykonywania rzeźby w kamieniu i technikę iluminatorską. Misterne i pełne kunsztu iluminatorskie prace wykonane na papierze i desce  długo przykuwały uwagę młodzieży i najbardziej ją zachwyciły.

Dodatkowe informacje