• Slider_wakacje

    17 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tradycyjnym - dwunastym już spotkaniu Prezydenta Kielc – Wojciecha Lubawskiego z uczniami kieleckich szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie odbyło się w Pałacyku Zielińskiego, gdzie oprócz kilkudziesięciu uczniów , obecni byli także nauczyciele. Naszą szkołę reprezentowali Karol Gajek z klasy 1 g, Jakub Klimontowicz z 1 a oraz Maciej Rej – również z 1 a. W spotkaniu uczestniczyli też Dominik Rapcia z 3 f i Oskar Szymoniak z 1 a. Do udziału w spotkaniu przygotowała uczniów i również uczestniczyła w nim Teodozja Dymek. Pytania zadawane Panu Prezydentowi były bardzo różne; niektóre – dość osobiste np. o ulubionych aktorów , czy najciekawsze zwiedzone miejsca na świecie, a inne dotyczyły życia zawodowego.

Nasi uczniowie zapytali Pana Prezydenta m.in.  o plany miasta dotyczące rozwiązania trudności komunikacyjnych poprzez budowę linii tramwajowej, ( zbyt droga inwestycja), o plany przekształcenia zalewu w miejsce rekreacji i wypoczynku dla Kielczan,  ( kiedyś należy podjąć ten temat) , o ocenę  - z perspektywy czasu – decyzji o sprzedaży przez miasto – akcji Korony Kielce ( klub – zdaniem Prezydenta – jest teraz lepiej zarządzany przez fachowców).  Na pytanie – czy Pan Prezydent będzie kandydował w najbliższych wyborach samorządowych – nie było jednoznacznej odpowiedzi.  Natomiast  Pan Prezydent stwierdził , że nie widzi siebie ani w polskim parlamencie , ani w Parlamencie Europejskim.

Spotkanie trwało ponad dwie godziny i przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Pokazało Prezydenta Kielc z różnych stron - nie tylko z tej urzędowej.

Dodatkowe informacje