• WiFi_Slider

„Brama na wciąż otwarta uczniom ogłasza, że gościnna i wszystkich w gościnę zaprasza” czyli Dzień Otwarty w „Elektryku”

W piątek 8 czerwca 2018 r. po raz drugi odbył się Dzień Otwartej Szkoły. Naszą placówkę odwiedziło blisko stu pięćdziesięciu gimnazjalistów z Kielc i okolic, którzy mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną Elektryka. Największą atrakcją  tego dnia była obecność firm współpracujących z naszą szkołą, takich  jak: ENERTEL, KH KIPPER, PGE DYSTRYBUCJA. Zaprzyjaźnione z ZSE przedsiębiorstwa przygotowały stanowiska wystawowe, prezentowały ulotki, mające na celu zaprezentowanie działalności swoich placówek. Młodzież nie tylko wysłuchała prelekcji na temat działalności firm, ale mogła również z bliska podziwiać gotowe produkty powstające w w/w przedsiębiorstwach. Firma ENERTEL prezentowała szafę kablową obwodów wtórnych pola transformatorowego 110kV oraz zabezpieczenia stosowane na stacjach energetycznych wysokich napięć. Firma KH KIPPER, zajmująca się profesjonalna produkcją zabudów, przyczep, naczep oraz wywrotek, zaznajomiła młodzież z wyposażeniem samochodu ciężarowego marki MAN przeznaczonego do przewozu, np. spaletyzowanej kostki brukowej. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też stanowisko polskiej grupy energetycznej, która zademonstrowała młodzieży kompletnie wyposażony wóz pogotowia energetycznego.  

 

Następnie młodzi ludzie  mieli okazję zwiedzić budynek szkoły, z bliska zobaczyć klasy, pracownie i ich świetne wyposażenie. W wielu salach przygotowano ciekawe prezentacje multimedialne i pokazy. W sali gimnastycznej młodzież mogła kibicować podczas rozgrywek zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego: „ Biali kontra czerwoni”.

            Tegoroczna edycja Dnia Otwartego zaprezentowała młodym ludziom bogatą ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny 2018/2019. Spotkanie z gimnazjalistami było także okazją do przybliżenia dodatkowej oferty zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Można było również  zapoznać się z   pokazami multimedialnymi przygotowanymi przez uczniów, którzy odbywali bezpłatne praktyki zagraniczne w ramach projektu Erasmus+, w których szkoła bierze czynny udział od wielu lat.

            Zadowoleni gimnazjaliści długo rozmawiali z uczniami naszej szkoły, którzy raz jeszcze zachęcali ich do podjęcia nauki w tak wyjątkowej placówce. Opowiadali gimnazjalistom o bezpłatnych praktykach, realizowaniu swoich pasji, przekonywali, że w „Elektryku”  mogą osiągnąć sukces w wielu obszarach i rozwijać swoje zainteresowania.

            Bardzo miłym elementem tego dnia był słodki poczęstunek przygotowany przez kadrę pedagogiczną ZSE. Stoły uginały się od słodkości, które cieszyły nie tylko oczy, ale również podniebienia, powodując, iż zwykły dzień szkolny jakby za pomocą magicznej różdżki przemienił się we wspaniały piknik, będąc dowodem na to, że nasza szkoła nie tylko uczy na najwyższym poziomie, ale z powodzeniem może być nazwana drugim domem.

Dodatkowe informacje