• Slider_matura

W dniu 24 września 2018 r. uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w  Artystycznym Programie Profilaktyki Uzależnień „Antymina” – Profilaktyka z pasją.  

Głównym celem spotkań było promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów.
O całej drodze uzależnienia oraz procesie wyjścia z nałogów opowiedzieli prelegenci: Mirek, „Kolah” i Andrzej, którzy wygrali walkę z uzależnieniem.

Prawdziwe historie przedstawiające walkę o nowe życie przelali na muzyczną twórczość, którą zaprezentowali młodzieży. Podzielili się bolesnymi wspomnieniami, a tym samym przestrzegali uczniów przed zgubnymi wyborami, pokazując drogę wolności od uzależnień. Dwugodzinne spotkania były wypełnione ogromną dawką wiedzy i przestrogi. Ten nowatorski sposób zwrócenia uwagi na współczesne zagrożenia został ciepło przyjęty przez młodzież, która doceniła występ za jego autentyczność i przystępność.  W programie uczestniczyło łącznie 470 uczniów.    

Dodatkowe informacje