• Slider_gimnazjum1
  • Slider_gimnazjum2

W poniedziałek 1 października klasa IV B  z wychowawcą Katarzyną Ciszewską oraz psychologiem szkolnym Jackiem Wociem odwiedzili  Areszt Śledczy w Kielcach. Wizyta odbyła się w ramach realizacji programu profilaktyczno-terapeutycznego „Edukacja prawna”.

  Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała informacji na temat  funkcjonowania instytucji Aresztu Śledczego oraz zasad odbywania kary pozbawienia wolności. W trakcie pobytu  w oddziale mieszkalnym  miała okazję do spotkania ze skazanymi i personelem terapeutycznym , zadawania im nurtujących ich pytań, dzielenia się własnymi przemyśleniami na temat zagrożeń jakie czyhają  na młodych ludzi we współczesnym świecie.

   Wizyta przebiegła w miłej atmosferze , młodzież „Elektryka” zaprezentowała wysoki poziom kultury osobistej i pozostawiła po sobie dobre wrażenie, co w perspektywie dalszej współpracy z aresztem jest niezwykle ważne.

Dziękuję wszystkim uczestnikom - Jacek Woć  psycholog ZSE

Dodatkowe informacje