• slider_elektryk

W dniach 27-28 września uczniowie klas 3H, 3A i 2F uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej w Beskidzie Żywieckim. Tuż po przyjeździe autokarem do Zawoi wszyscy uczestnicy wyruszyli na szlak z Przełęczy Krowiarki, poprzez Sokolicę 1367 m n.p.m.(wspaniały punkt widokowy na masyw Babiej Góry, aczkolwiek tego dnia spowity, niemalże całkowicie gęstą mgłą), Perć Przyrodników, Szkolnikowe Rozstaje, Schronisko Markowe Szczawiany (tutaj miał miejsce półgodzinny postój), Stary Groń, Zawoję Składy, aż w końcu wszyscy dotarli do miejsca noclegowego, gościnnego pensjonatu „Hanka” w Zawoi.

Po posiłku i rozlokowaniu w pokojach, uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w przygotowanym przez gospodarzy ognisku, pieczeniu kiełbasek i śpiewie przy dźwiękach gitary.Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu i zabraniu prowiantu na drogę, cała grupa wyruszyła na górskie szlaki. Tym razem rozpoczęli wędrówkę  od Zawoi Składy, poprzez Magurkę, Kolisty Groń, Nad Czatożą, aż do „trzech piwniczek” i Zawoi Markowej. W Zawoi Markowej uczniowie zwiedzili Skansen oraz wystawę Babiogórskiego Parku Narodowego i obejrzeli film, który opowiadał o wyjątkowości Babiej Góry. Ostatnim punktem wycieczki, tuż przed udaniem się w drogę powrotną do Kielc, był przejazd do Suchej Beskidzkiej i obiad w legendarnej Karczmie „Rzym” . Pełni wrażeń i niezapomnianych widoków, ale też nieco zmęczeni wielogodzinną wędrówką uczniowie wrócili do Kielc. W czasie wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali: p. Ola Sałata, p. Agnieszka Rożniakowska-Gościniewicz, p. Sławek Mazur, p. Andrzej Mroczek a także przewodnik turystyczny pan Kazimierz Micorek.

Dodatkowe informacje