• Slider_matura

W dniach 3-4.10.2018 w Targach KIELCE Świętokrzyski Kurator Oświaty zorganizował I Ogólnopolski Kongres Edukacji Przyszłości.

Celem zainicjowanego przedsięwzięcia była promocja innowacyjności i kreatywności w szkołach i placówkach oświatowych oraz podniesienie rangi wyborów edukacyjno‐zawodowych.

Honorowy Patronat nad realizowaną inicjatywą objęli:
Minister Edukacji Narodowej – Anna Zalewska
Wojewoda Świętokrzyski – Agata Wojtyszek
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Adam Jarubas
Prezydent Miasta Kielce – Wojciech Lubawski

Kongres objął dwa spójnie powiązane wydarzenia, na które złozyły się 2 nurty tematyczne: Kreatywnie i Innowacyjnie w Edukacji oraz Atelier Przyszłości – Doradztwo Edukacyjno‐Zawodowe.

Pierwszy dzień Kongresu poświęcony został promocji nowatorskich rozwiązań z dziedziny dydaktyki i technologii w realizowanym procesie edukacyjnym. W debacie na te tematy aktywnie uczestniczył z ramienia naszej szkoły p. Gustaw Gromek - nauczyciel przedmiotów informatycznych. Podczas dyskusji stworzona została  płaszczyzna wymiany doświadczeń ekspertów, dydaktyków, praktyków z całej Polski.

W drugim dniu Kongresu Atelier Przyszłości – Doradztwo Edukacyjno‐Zawodowe, przedstawione zostały doświadczenia osób, instytucji odpowiedzialnych za podejmowanie skutecznych działań w tworzeniu sprawnie funkcjonującego doradztwa edukacyjno‐zawodowego. W tym dniu w konferencji uczestniczyli nauczyciele: Agnieszka Jachym, Jacek Simlat . Wspólnie nawiązaliśmy kontakty z wieloma nauczycielami z różnych kieleckich szkół. Rozmawialiśmy na tematy dotyczące doradztwa zawodowego, kształcenia zawodowego oraz bieżacych problemów występujących w szkołach zarówno ogólnokształcących jak i technicznych.

Kongres wprowadził pod dyskusję bardzo wiele nowych tematów dotyczących działalności szkół. Mamy nadzieję, że poza debatą jej założenia wchodzić będą również w życie.

uczestnicy - Agnieszka Jachym, Gustaw Gromek, Jacek Simlat

Dodatkowe informacje