• WiFi_Slider

17 października 2018r. klasa 1C uczestniczyła w „Dniu Otwartym dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych”, zorganizowanym w ramach edukacji prawnej, w Sądzie Okręgowym w Kielcach.

Spotkanie otwarte dla młodzieży poprowadziła SSO Monika Gądek- Tamborska- Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego. W spotkaniu uczestniczył również funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji, kurator sądowy oraz mediator z listy mediatorów sądowych.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z organizacją i funkcjonowaniem Sądu Okręgowego w Kielcach. Podczas spotkania, omówione zostały również zagadnienia związane z bezpieczeństwem młodzieży i przestępczością nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się, jakie konsekwencje prawne wynikają z popełnienia czynu karalnego czy przejawów demoralizacji, a także na czym polega praca kuratora sądowego, co to są mediacje i jaka jest rola mediatora w rozwiązywaniu konfliktów.

Młodzież miała również okazję wziąć udział w symulacji rozprawy cywilnej, wcielając się w role uczestników postępowania sądowego.

Opieka nad uczniami: Ewa Jakubowska, Jacek Woć.

Dodatkowe informacje