• WiFi_Slider

„ W bohaterów prowadziłaś ślady, naród zwarty jak grupa szturmowa,

Aż spłynęłaś krwią na barykady, Armio Krajowa”.

Już 3-ci dzień jesteśmy na trasie Rajdu Pieszego po Górach Świętokrzyskich – 100km na 100-lecie Niepodległości. Dziś startujemy z Wąchocka i to nasz 38 kilometr całej trasy, która przebiega przez najważniejsze miejsca naszej Świętokrzyskiej Krainy związane z walką o niepodległość zarówno w czasie Powstania Styczniowego, jak również podczas II wojny światowej. To tu m.in. działał dowódca Powstania Styczniowego Marian Langiewicz i słynny partyzant z oddziałami AK Major Jan Piwnik „Ponury”.

Nasze kolejne kroki do 100-tki możecie śledzić i komentować na bieżąco na blogu: www.rajd100.blogspot.com

Organizatorzy: Izabela Kubicz, Małgorzata Łatkowska, Sławomir Mazur, Michał Pałczyński

Dodatkowe informacje