• Slider_szkola
20 grudnia 2018 razem z Izbą Rzemieślników i Pracodawców zorganizowano w ZSE spotkanie informacyjne dla doradców zawodowych z kieleckich podstawówek i gimnazjów. W przedświątecznej atmosferze poruszone zostały  i omówione następujące tematy:
- tworzenie zakładek z informacjami  dotyczącymi  doradztwa zawodowego,
- spotkania z rodzicami i obecność doradców zawodowych
- wykład na temat szkolnictwa zawodowego- (dyrektor IRZiP )
- pytania i uwagi doradców ( bardzo wiele zapytań dotyczących ilości miejsc w szkołach średnich, rekrutacji, oferty edukacyjnej świętokrzyskich szkół).
Bieżacy kontakt z koordynatorem doradztwa zawodowego pod adresem - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zmiany prawne oraz programy nauczania w preorientacji, orientacji i doradztwie zawodowym - prezentacja

Szkoły zapewniają miejsca wszystkim absolwentom - prezentacja

29 grudnia 2018 odbyło się cykliczne spotkanie ze specjalistą CENTRUM INFORMACJI I PLANOWANIA KARIERY ZAWODOWEJ działającego przy WUP Kielce. Zajęcia tym razem dotyczyły wsparcia osób młodych chcących założyć firmę informacją o możliwościach pozyskania kapitału i nie tylko. Pani Agnieszka Stokowiec prowadziła zajęcia ukierunkowane na to co zrobić gdy:

- zastanawiasz się nad wyborem zawodu

- szukasz odpowiedniego zatrudnienia

- chcesz podnieść lub zmienić swoje kwalifikacje

- masz pomysł na uruchomienie własnej firmy, ale nie wiesz od czego zacząć.

W warsztatach brały udział klasy 4f i 4g.

Jednocześnie chcę poinformować ,ze specjaliści z WUP oferują pomoc w rozwiązaniu problemu z podjęciem decyzji o wyborze zawodu przekwalifikowaniu, planowaniu ścieżki zawodowej. Możemy to robić we współpracy Szkoła - WUP lub jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możecie osobiście spotkać się z doradcą zawodowym to można skorzystać z poradnictwa zawodowego na odległość! (Agnieszka Stokowiec - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Jachym

Jeżeli nie Oxford to co? Może uniwersytet w Pradze, albo w Kopenhadze …

I dlaczego w innym kraju? Jest wiele powodow, dla ktorych warto studiować za granicą. Pierwszy i najważniejszy – dlatego, że bez większych przeszkód już można. Studia za granicą są na wyciągnięcie ręki. Od chwili wejścia Polski do grupy państw należących do Unii Europejskiej zniknęło większość barier, które uniemożliwiały dalsze kształcenie w krajach unijnych. Zasady rekrutacji są jednakowe dla wszystkich kandydatów z obszaru Unii, warunki studiowania również. Wystarczy polska matura i znajomość wymaganego języka obcego, aby dostać się na studia. Oferta edukacyjna Europy jest bardzo bogata i dostępna w wielu językach narodowych. Studia na zagranicznej uczelni są postrzegane jako bardziej prestiżowe, zagraniczne dyplomy zapewniają także lepszą perspektywę kariery.

Studiuj za granicą

Doradztwo zawodowe na dniu otwartej szkoły w ZSE 2018

szczegółowe informacje w pliku

Panie, Panowie
Dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjów i poradni psychologiczno-pedagogicznej

Realizując politykę oświatową Ministra Edukacji Narodowej w zakresie doradztwa zawodowego Świętokrzyski Kurator Oświaty zorganizował 22 marca 2017 roku konferencję – „Wojewódzki System Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego skutecznym wsparciem dla szkół” – debatę o dotychczasowym stanie poradnictwa i kierunku konstruktywnych zmian oraz cykl Seminariów Informacyjnych z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Efektem prowadzonych działań jest powołanie na terenie województwa świętokrzyskiego 24 Punktów Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego i wyznaczenie koordynatorów.

Wykaz Punktów Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego i koordynatorów

Zadaniem wyznaczonych osób jest koordynowanie działań związanych z prowadzeniem szerokiej akcji informatyczno-doradczej dla rodziców i ich dzieci – uczniów szkół podstawowych i gimnazjów we współpracy z nauczycielem wyznaczonym przez Dyrektora Szkoły.

Uprasza się Państwa Dyrektorów o delegowanie osoby do ścisłej współpracy z Powiatowym Koordynatorem. Pierwsze spotkanie koordynatorów odbędzie się 15 stycznia 2018 roku o godz. 12.00 w siedzibie Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i dotyczyć będzie określeniu zadań na najbliższy okres z wykorzystaniem harmonogramu spotkań z rodzicami w ramach zakończenia I semestru roku szkolnego 2017/2018.