• Slider_szkola

Panie, Panowie
Dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjów i poradni psychologiczno-pedagogicznej

Realizując politykę oświatową Ministra Edukacji Narodowej w zakresie doradztwa zawodowego Świętokrzyski Kurator Oświaty zorganizował 22 marca 2017 roku konferencję – „Wojewódzki System Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego skutecznym wsparciem dla szkół” – debatę o dotychczasowym stanie poradnictwa i kierunku konstruktywnych zmian oraz cykl Seminariów Informacyjnych z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Efektem prowadzonych działań jest powołanie na terenie województwa świętokrzyskiego 24 Punktów Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego i wyznaczenie koordynatorów.

Wykaz Punktów Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego i koordynatorów

Zadaniem wyznaczonych osób jest koordynowanie działań związanych z prowadzeniem szerokiej akcji informatyczno-doradczej dla rodziców i ich dzieci – uczniów szkół podstawowych i gimnazjów we współpracy z nauczycielem wyznaczonym przez Dyrektora Szkoły.

Uprasza się Państwa Dyrektorów o delegowanie osoby do ścisłej współpracy z Powiatowym Koordynatorem. Pierwsze spotkanie koordynatorów odbędzie się 15 stycznia 2018 roku o godz. 12.00 w siedzibie Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i dotyczyć będzie określeniu zadań na najbliższy okres z wykorzystaniem harmonogramu spotkań z rodzicami w ramach zakończenia I semestru roku szkolnego 2017/2018.

Z inicjatywy Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Pana Kazimierza Mądzika przeprowadzono cykl Seminariów Informacyjnych z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego. Adresatami przedsięwzięcia byli dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, nauczyciele, szkolni doradcy zawodowi oraz osoby, dla których ważnym zagadnieniem i szczególną troską jest właściwe ukierunkowanie dzieci i młodzieży w wyborze kierunku kształcenia i przyszłego zawodu adekwatnego do przejawianych predyspozycji i zainteresowań.

Celem cyklu spotkań było utworzenie Punktów Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego na terenie każdego powiatu województwa świętokrzyskiego oraz poszukiwanie możliwości współpracy z instytucjami rynku pracy m.in. Ochotniczymi Hufcami Pracy, Izbą Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach, Miejskim Urzędem Pracy w Kielcach, Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.