• Slider_szkola

Strony internetowe przydatne w poszukiwaniu informacji zawodowych i edukacyjnych.

To jest informacja przydatna dla uczniów naszej szkoły i ich Rodziców. Przeczytaj!!!!

www.koweziu.edu.pl

• akty prawne dotyczące klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego,
  • publikacje: e-Gazetki o zawodach, informator o zawodach szkolnictwa zawodowego, poradniki metodyczne dla wychowawców gimnazjum w zakresie doradztwa zawodowego, broszury dla rodziców uczniów gimnazjum,
  • klasyfikacja zawodów szkolnictwa zawodowego,
  • opisy obszarów i zawodów,
  • psychotesty.

www.cdzdm.pl

• informator o zawodach,
  • nowe zawody,
  • kwestionariusze zainteresowań,
  • testy predyspozycji zawodowych.

www.sdsiz.com

• zasobnik doradcy,
  • linki.

www.euroguidance.pl

• publikacje do pobrania.

www.progra.pl

• scenariusze zajęć dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych,
  • informacje o rynku pracy,
  • do zakupienia książki, programy, szkolenia.

https://doradca.praca.gov.pl/d2k5/zawody (lub w Google wpisać: Doradca 2000)

• klasyfikacja zawodów i specjalności,
  • szczegółowe opisy zawodów.

w Google wpisać: Przewodniki po zawodach MPiPS

• zawierają szczegółowe opisy zawodów.

www.perspektywy.pl

• matura, studia, kierunki kształcenia, rankingi szkół.

www.victor.com.pl

• opisy zawodów.

www.cogito.com.pl

• matura, studia, kierunki kształcenia.
20 grudnia 2018 razem z Izbą Rzemieślników i Pracodawców zorganizowano w ZSE spotkanie informacyjne dla doradców zawodowych z kieleckich podstawówek i gimnazjów. W przedświątecznej atmosferze poruszone zostały  i omówione następujące tematy:
- tworzenie zakładek z informacjami  dotyczącymi  doradztwa zawodowego,
- spotkania z rodzicami i obecność doradców zawodowych
- wykład na temat szkolnictwa zawodowego- (dyrektor IRZiP )
- pytania i uwagi doradców ( bardzo wiele zapytań dotyczących ilości miejsc w szkołach średnich, rekrutacji, oferty edukacyjnej świętokrzyskich szkół).
Bieżacy kontakt z koordynatorem doradztwa zawodowego pod adresem - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zmiany prawne oraz programy nauczania w preorientacji, orientacji i doradztwie zawodowym - prezentacja

Szkoły zapewniają miejsca wszystkim absolwentom - prezentacja

29 grudnia 2018 odbyło się cykliczne spotkanie ze specjalistą CENTRUM INFORMACJI I PLANOWANIA KARIERY ZAWODOWEJ działającego przy WUP Kielce. Zajęcia tym razem dotyczyły wsparcia osób młodych chcących założyć firmę informacją o możliwościach pozyskania kapitału i nie tylko. Pani Agnieszka Stokowiec prowadziła zajęcia ukierunkowane na to co zrobić gdy:

- zastanawiasz się nad wyborem zawodu

- szukasz odpowiedniego zatrudnienia

- chcesz podnieść lub zmienić swoje kwalifikacje

- masz pomysł na uruchomienie własnej firmy, ale nie wiesz od czego zacząć.

W warsztatach brały udział klasy 4f i 4g.

Jednocześnie chcę poinformować ,ze specjaliści z WUP oferują pomoc w rozwiązaniu problemu z podjęciem decyzji o wyborze zawodu przekwalifikowaniu, planowaniu ścieżki zawodowej. Możemy to robić we współpracy Szkoła - WUP lub jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możecie osobiście spotkać się z doradcą zawodowym to można skorzystać z poradnictwa zawodowego na odległość! (Agnieszka Stokowiec - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Jachym

Jeżeli nie Oxford to co? Może uniwersytet w Pradze, albo w Kopenhadze …

I dlaczego w innym kraju? Jest wiele powodow, dla ktorych warto studiować za granicą. Pierwszy i najważniejszy – dlatego, że bez większych przeszkód już można. Studia za granicą są na wyciągnięcie ręki. Od chwili wejścia Polski do grupy państw należących do Unii Europejskiej zniknęło większość barier, które uniemożliwiały dalsze kształcenie w krajach unijnych. Zasady rekrutacji są jednakowe dla wszystkich kandydatów z obszaru Unii, warunki studiowania również. Wystarczy polska matura i znajomość wymaganego języka obcego, aby dostać się na studia. Oferta edukacyjna Europy jest bardzo bogata i dostępna w wielu językach narodowych. Studia na zagranicznej uczelni są postrzegane jako bardziej prestiżowe, zagraniczne dyplomy zapewniają także lepszą perspektywę kariery.

Studiuj za granicą

Doradztwo zawodowe na dniu otwartej szkoły w ZSE 2018