• Slider_szkola

W dniach 28-30 Pażdziernika w naszej szkole odbył się cykl mini seminariów na temat oferty Parku Technologicznego. W wykładach wzięły udział klasy 3 i 4.

Kielecki Park Technologiczny to miejsce nastaw ione na innowacyjność oraz kreatywność, otwarte na współpracę z przedsiębiorcami z całej Polski oraz zagranicy.  

Park oferuje nowoczesną i profesjonalnie przygotowaną infrastrukturę oraz uzbrojone tereny inwestycyjne, objęte działaniem Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firmy prowadzące działalność na terenie KPT mogą korzystać, z jednej strony z udogodnień parkowych, z drugiej zaś, z przywilejów podatkowych.  Oferta instytucji jest zawsze odpowiedzią na indywidualne potrzeby potencjalnych współpracowników.

 W ramach Parku Technologicznego  w Kielcach działa Zespół Inkubatorów Technologicznych - Instytucja dająca nowym firmom kompleksowe i profesjonalne wsparcie.

   

Jego atutami są dobrze wyposażona i atrakcyjnie zlokalizowana infrastruktura, w skład której wczodzą budynki Orange Inc oraz Skye Inc., preferencyjne warunki wynajmu, a takze  szeroki wachlarz usług biznesowych i rozwojowych dla start up-ów oraz mikroprzedsiębiorstw.

Wszystkie moduły w ZIT, są w pełni  wyposażone. Znajdują się w nich podstawowe meble biurowe niezbędne do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Wyjątek stanowią moduły typu open space, gdzie każdy lokator może stworzyć przestrzeń dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

W Zespole Inkubatorów Technologicznych zlokalizowane są przede wszystkim pomieszczenia biurowe inkubowanych przedsiębiorstw, administracja KPT oraz przedstawicielstwa i siedziby instytucji firm otoczenia okołobiznesowego.

O zadaniach i ofercie Parku Technologicznego opowiadały nam  Natalia Luba-Chudzik, i Karolina Bubicz z Działu Projektów Rozwojowych. Okazało się ,że z usług Parku korzystać mogą wszyscy młodzi przedsiębiorcy , również absolwenci szkół średnich i uczelni wyższych. Warto o tym miejscu pamiętać wtedy gdy będziemy zakładać własną firmę.

Dodatkowe informacje